от 18.00 часа

"Манчестър Сити" с нов рекорд по последователни победи в английския елит

"Манчестър Сити"

"Манчестър Сити" постави нов рекорд по последователни победи в английския футболен елит, след като разгроми "Суонси" с 4:0 като гост. Възпитаниците на Пеп Гуардиола спечелиха за 15-и път поред и подобриха постижението на "Арсенал" от 2002 година от 14 успеха, макар и в рамките на два сезона. Давид Силва се разписа два пъти, а Кевин Де Бройне и Серхио Агуеро добавиха по едно попадение.

Силва изведе гостите напред в 27-ата минута след асистенция на Бернардо Силва, а седем минути по-късно Де Бройне удвои от фаул. Малко след почивката Давид Силва вкара отново след пас на Рахийм Стърлинг, а пет минути преди края Агуеро оформи успеха с деветия си гол за сезона във Висшата лига. "Манчестър Сити" води убедително в класирането след 17-ия кръг с 49 точки.

Преследвачът "Манчестър Юнайтед" стигна до трудна победа с 1:0 над гостуващия "Борнемут" и остана на 11 точки от лидера. Единственото попадение на "Олд Трафорд" реализира Ромелу Лукаку с глава в 25-ата минута след пас на Хуан Мата. Домакините трябва да благодарят на вратаря си Давид Де Хеа за спечената победа, след като испанецът отново направи серия от ключови спасявания, особено след ударите на Чарли Уилямс, Дан Гослинг, Райън Фрейзър и Джърмейн Дефоу.

"Ливърпул" претърпя разочарование на "Анфийлд" след 0:0 срещу "Уест Бромич" и остана на петото място с 31 точки. "Червените" владееха инициативата, но гостите бяха по-близо до гола преди почивката, след като Хал Робсън Кану удари напречната греда. През второто полувреме домакините натиснаха и вкараха топката в мрежата на съперника, но попадението на Доминик Соланке беше отменено заради игра с ръка.

"Уест Хем" измъкна 0:0 срещу гостуващия "Арсенал". Алекс Айуоби удари греда за тима на Арсен Венгер през първото полувреме, което предостави малко възможности за гол. "Арсенал" натисна след почивката, но домакините се защитаваха добре, а в самия край можеха да отмъкнат победата, след като Хавиер Ернандес нацели гредата.

"Тотнъм" се върна на четвъртото място с 31 точки след успех с 2:0 над гостуващия "Брайтън". Серж Орие вкара първия си гол за лондончани пет минути преди края на разочароващото за домакините първо полувреме. При опит да центриране котдивоарецът прати топката в мрежата на Мат Райън. В 87-ата минута южнокореецът Хън Мин Сон оформи успеха на лондончани с глава след пас от фаул на Кристиан Ериксен.

"Лестър" постигна четвърта поредна победа, след като разгроми с 4:1 "Саутхемптън" като гост след два гола и асистенция на Шинджи Окадзаки.

"Евертън" спечели за трети път в последните си четири мача, след като надделя на терена на "Нюкасъл" с 1:0 с гол в средата на първото полувреме на Уейн Рууни.