от 07.00 часа

ЦСКА- София отстрани „Лудогорец“ и е на полуфинал в турнира за Купата на България по футбол

ЦСКА-София се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол. Пред изключителен зрителски интерес на стадион „Българска армия“ „червените“ отстраниха с 2:1 шампиона „Лудогорец“ след продължения. Редовното време завърши наравно 1:1.

Капитанът Николай Бодуров даде аванс на домакините в 9-ата минута. В 33-ата минута гостите стигнаха до равенството (1:1), след като Козмин Моци изпълни успешно отсъдената дузпа за нарушението на Александър Дюлгеров срещу Марселиньо.

През второто полувреме гостите бяха по-активния отбор и в 72-ата минута стигнаха до попадение на Лукоки, което обаче бе отменено заради засада. Така редовното време завърши наравно и се стигна до продължения.

Кирил Десподов се превърна в герой за отбора си, след като донесе победата на „армейците“ в 96-ата минута. „Лудогорец“ завърши мача с 10 души, след като в 109-ата минута Натанаел бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Десподов.