от 07.00 часа

Пламен Илиев прави дузпа в Румъния, "Астра" бие

Пламен Илиев

Отборът на "Астра" с Пламен Илиев в състава си победи с 2:1 като домакин тима на "Ботошани" в среща от 22-ия кръг на румънското футболна първенство. Тимът на българския страж започна отлично срещата и излезе напред в резултата в 9-ата минута, когато Йоница се разписа от дузпа. В средата на полувремето Анатоле Абанг ритна лошо в коляното противников футболист и получи червен картон, оставяйки домакините в намален състав.

В 62-ата минута Пламен Илиев изпусна топката и в опита си да я улови повторно, събори играч на "Ботошани". Реферът посочи бялата точка, а Михай Роман вкара за 1:1. Малко след това Илиев се реваншира с две блестящи спасявания.

Развръзката настъпи в 85-ата минута, когато Белу остана на празна врата и донесе победата на "Астра". Благодарение на успеха тимът от Гюргево измести "Ботошани" от 4-ото място в класирането. Начело е "ЧФР Клуж" с аванс от 5 точки пред "Стяуа".