Овечкин вкара два при победата над „Каролина“

Александър Овечкин (в средата) вкара два гола при победата на „Вашингтон“ с 5:4 след продължение над „Каролина“

Руснакът Александър Овечкин реализира два гола при победата на „Вашингтон“ с 5:4 след продължение над „Каролина“ в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Овечкин изравни 7:15 минути преди края за 4:4, а след това вкара и победния гол в 1:57 минута на продължението, с което вече има 26 попадения в кампанията и изпревари с гол Никита Кучеров от „Тампа Бей“.

Столичани, които са лидери в дивизия "Метрополитън", прекъснаха серията от шест поредни домакински успеха на съперника.

Алекс Киасон, Девънт Смит-Пели и Дмитрий Орлов също се разписаха за гостите.

Виктор Раск се отличи с два гола, а Елиас Линдхолм и Теуво Теравайнен добавиха по попадение за „Каролина“.

В другите срещи от нощта: "Торонто" - "Тампа Бей" 0:2, "Ню Йорк Айлъндърс" - "Бостън" 1:5, "Филаделфия" - "Питсбърг" 1:5, "Монреал" - "Сан Хосе" 1:4, "Сейнт Луис" - "Ню Джърси" 3:2, "Минесота" - "Флорида" 5:1, "Далас" – "Кълъмбъс" 1:2, "Колорадо" - "Уинипег" 3:2 след продължение, "Едмънтън" -" Лос Анджелис" 0:5, "Ванкувър" - "Анахайм" 0:5 и "Лас Вегас" - "Нешвил" 3:0.