Зографски и Чонгаров отпадат на квалификации

Владимир Зографски

Владимир Зографски не успя да преодолее квалификациите за състезанието по ски полети от Световната купа по ски скок за мъже на голямата шанца в Тауплиц/Бад Митерндорф (Австрия). Зографски получи 132,8 точки, след като направи полет от 173,0 метра и завърши на 41-во място. Само първите 40 се класират за първото основно състезание, което е в събота.

В неделя ще има втори старт, но преди него ще има нова квалификация. Победител в пресявките днес стана Даниел Андре Тадне (Норвегия) със 187,4 точки след опит от 216,5 метра. Той получи и чек за 2000 евро.

Никола Чонгаров завърши на 55-о място в квалификациите за второто състезание от Световната купа по ски крос в Идре (Швеция). Така бившият национал по ски алпийски дисциплини не успя да намери място сред първите 32, които се класират за финалите в неделя. Вчера той остана 57-и в първата квалификация в Идре.

За Чонгаров това бе шести старт за Световната купа от началото на декември 2017 година.

Двете основни състезания от Световната купа са в събота и неделя.

Националите с първа загуба в Лига на Нациите

Отборът на България загуби от Норвегия с 0:1 в мач от група С3 на Лига на нациите, игран на стадион „Улвеал“ в Осло. До този момента българският тим имаше три победи от три мача в новата надпревара на УЕФА, но срещу скандинавците допусна поражение и изпусна първото място в групата. От първата минута на..

публикувано на 16.10.18 в 23:50

"Берое" мачка в Косово

Отборът на "Берое" (Стара Загора) победи като гост "Башкими" (Косово) в първия мач от новия сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Любомир Минчев разгромиха съперника със 107:77 (27:24, 30:21, 24:17, 26:15). Играта беше равностойна в първите 17 минути, въпреки че българските баскетболисти доминираха и водеха в резултата през..

публикувано на 16.10.18 в 22:55

Младежите записаха загуба в Люксембург

Младежкият национален отбор на България отстъпи с 0:1 на Люксембург в последната си среща от Европейските квалификации. Момчетата на селекционера Антони Здравков завършват само с две победи от 10 мача и остават на предпоследното 5-о място в квалификацията. Те имаха надмощие днес в голяма част от времето, но така и не стигнаха до гол въпреки няколкото..

публикувано на 16.10.18 в 22:37

Щастливите олимпийски шампиони: Чувството е неописуемо

Смесената ни двойка в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров спечели втора титла от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. След като преди дни взеха златото като част от обединения мултинационален гимнастически отбор, сега нашите бяха на върха и в индивидуалната дисциплина. “Беше доста трудно, напрежението беше доста..

публикувано на 16.10.18 в 21:13

"Нефтохимик" продължава в Шампионската лига

"Нефтохимик" се наложи за втори път с 3:1 гейма над босненския "Младост" (Бръчко) в първия кръг от волейболната Шампионска лига. Бургазлии спечелиха мача с 25:21, 25:19, 19:25, 25:16 в отделните части. Бургазлии имаха преднина от 3:1 гейма още в първия мач, като си гарантираха класирането още след като спечелиха първите два гейма. Тогава гостите от..

публикувано на 16.10.18 в 21:04
Адриан с майка си Мариана Савова и треньора Ивайло Трайков.

Андреев: Тактиката ми беше да хвърля всичко в двойките, целя се в Топ 100 при мъжете

Заради травмата тактиката бе да хвърля всички усилия на двойки, което се оказа и успешен ход. Това заяви при пристигането си в София тенисистът Адриан Андреев, който на Младежките олимпийски игри спечели сребърен медал при дуетите заедно с Ринки Хиджиката (Австралия). „А партньора си не съм го избирал аз, жребият ми го отреди“, добави 17-годишният..

публикувано на 16.10.18 в 19:59
Единсон Кавани преодолява вратаря на Япония Хигашигучи.

Япония победи Уругвай в контрола

Отборът на Япония победи Уругвай с 4:3 в контролна среща, играха на стадион "Саитама" в едноименния град. Това бе трети пореден успех за новия селекционер на "самураите" Хаджиме Мориасу, който пое националния отбор на родината си след края на Световното първенство в Русия. Домакините демонстрираха атрактивен и нападателен футбол, който им донесе успех..

публикувано на 16.10.18 в 17:55