„Добруджа“ продължава в турнира за Купата по волейбол

Снимка: Спортал

Отборът на „Добруджа“ е последният полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете, след като победи „Пирин“ (Разлог) с 3:2 (25:18, 24:26, 24:26, 25:20, 15:13). Така тимът от Добрич ще продължи да защитава трофея от миналия сезон, като във втория полуфинал от 18,15 часа ще играе срещу състава на домакина на турнира „Монтана“, който надигра „Марек Ивкони“ с 3:1 гейма.

В първия полуфинал от 15,30 часа ще спорят отборите на „Нефтохимик“ и „Хебър. Тимът на „Нефтохимик“ отстрани ЦСКА с 3:0 гейма, а „Хебър“ елиминира „Миньор“ с 3:1.

Хърватия помете Аржентина с 3:0

Хърватия помете Меси и Аржентина

Хърватия победи двукратния световен шампион Аржентина с 3:0 в среща от втория кръг на 4-та група на световното първенство по футбол в Русия и си осигури класиране на осминафиналите. Възпитаниците на селекционера Златко Далич изиграха страхотен мач, а звездата на Аржентина Лионел Меси и останалите му съотборници разочароваха с представянето си...

публикувано на 21.06.18 в 23:21
Виктория Азаренка

Виктория Азаренка отпадна в Майорка

Бившата номер 1 в света Виктория Азаренка (Беларус) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на трева в испанския град Майорка с награден фонд 250 хиляди долара. Азаренка загуби от полуфиналистката на "Уимбъдлън" през 2014 година и седма поставена в схемата Луцие Шафаржова (Чехия) с 3:6, 4:6 за 80 минути. Чехкинята направи три пробива в..

публикувано на 21.06.18 в 22:19
Александър Везенков вкара 20 точки срещу Тунис

Баскетболистите ни победиха Тунис с 20 точки разлика

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол победи Тунис с 81:61 точки в първата контролна среща между двата отбора, която се игра в столичната зала "Универсиада". Единствено първата четвърт на срещата беше равностойна и спечелена от гостите от Тунис, след което българите доминираха. Звездата на националния отбор Александър Везенков започна като..

публикувано на 21.06.18 в 20:44
„Славия“ завърши 1:1 срещу „Септември“ (Сф)

„Славия“ с равенство срещу „Септември“ (Сф)

„Славия“ завърши 1:1 срещу „Септември“ (София) във втората си контролна среща по време на лагера си в Югозападна България. На двубоя в Разлог директен червен картон получи Янис Карабельов в 33-ата минута за отправена реплика към съдията Георги Николов. Две минути по-късно Владимир Николов направи два поредни пропуска пред вратата на "белите",..

публикувано на 21.06.18 в 20:40
Петра Квитова

Петра Квитова продължава напред в Бирмингам

Защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в английския град Бирмингам с награден фонд 936 хиляди долара. Квитова постигна лесна победа срещу Даря Гаврилова (Австралия) с 6:2, 6:2 за 77 минути. "Условията бяха трудни, защото беше ветровито. Никога не бях играла срещу нея на тревни..

публикувано на 21.06.18 в 20:34
Франция победи с 1:0 Перу и се класира за осминафиналите на световното първенство

Франция се класира за осминафиналите

Франция се класира за осминафиналите на световното първенство по футбол в Русия, след като постигна втора победа в 3-та група. В Екатеринбург "петлите" се наложиха с 1:0 над Перу и кръг преди края са еднолични лидери в подреждането с 6 точки. Единственото попадение в мача падна десетина минути преди почивката, а негов автор бе Килиан Мбапе,..

публикувано на 21.06.18 в 20:30

Димитров отпадна в „Куинс клъб“

Вторият поставен Григор Димитров отпадна на осминафиналите на тенис турнира на трева в „Куинс клъб“, Лондон, който е от категория „АТР 500“. Шампионът от 2014 година отстъпи на сърбина Новак Джокович с 4:6, 1:6 след 64 минути игра. След 4:4 в първия сет Димитров взе само още един гейм до края на срещата. В първите девет гейма всеки..

публикувано на 21.06.18 в 19:42