Анжелик Кербер спечели турнира в Сидни

Анжелик Кербер

Бившата номер 1 в световната ранглиста Анжелик Кербер спечели турнира по тенис в Сидни, с награден фонд от 733 900 долара.

На финала представителката на Германия надигра с 6:4 и 6:4 представителката на домакините Ашли Бартли.

29-годишната Кербер спечели на три пъти подаването на Бартли в двубоя, продължил точно един час и 13 минути, докато австралийката постигна само един пробив, дошъл във втората част.

Германката, заемаща 22-ро място в класацията та УТА, записа деветата си поредна победа през новия сезон.

Кербер има две победи в общо три срещи с Ашли Бартли.

За първи път от 2005 година насам тенисистка от Австралия се класира в двубоя за титлата в Сидни.

Тогава Алиша Молик спечели шампионския трофей на домашната сцена след успех над Саманта Стосър.

Александра Начева

Александра Начева спечели четвърто злато за България на младежката олимпиада

Александра Начева спечели титлата в тройния скок от турнира по лека атлетика на младежката олимпиада в Буенос Айрес с резултат 13,86 м. Втора е Мария Висенте от Испания с 13,67 м, а трета остана Мария Привалова (Русия) с 13,03 м. Това бе четвърти златен медал за страната ни на игрите. В бокса Горяна Стоева загуби в полуфиналите на..

публикувано на 17.10.18 в 07:50

Националите с първа загуба в Лига на Нациите

Отборът на България загуби от Норвегия с 0:1 в мач от група С3 на Лига на нациите, игран на стадион „Улвеал“ в Осло. До този момента българският тим имаше три победи от три мача в новата надпревара на УЕФА, но срещу скандинавците допусна поражение и изпусна първото място в групата. От първата минута на..

публикувано на 16.10.18 в 23:50

"Берое" мачка в Косово

Отборът на "Берое" (Стара Загора) победи като гост "Башкими" (Косово) в първия мач от новия сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Любомир Минчев разгромиха съперника със 107:77 (27:24, 30:21, 24:17, 26:15). Играта беше равностойна в първите 17 минути, въпреки че българските баскетболисти доминираха и водеха в резултата през..

публикувано на 16.10.18 в 22:55

Младежите записаха загуба в Люксембург

Младежкият национален отбор на България отстъпи с 0:1 на Люксембург в последната си среща от Европейските квалификации. Момчетата на селекционера Антони Здравков завършват само с две победи от 10 мача и остават на предпоследното 5-о място в квалификацията. Те имаха надмощие днес в голяма част от времето, но така и не стигнаха до гол въпреки няколкото..

публикувано на 16.10.18 в 22:37

Щастливите олимпийски шампиони: Чувството е неописуемо

Смесената ни двойка в акробатиката Мариела Костадинова и Панайот Димитров спечели втора титла от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. След като преди дни взеха златото като част от обединения мултинационален гимнастически отбор, сега нашите бяха на върха и в индивидуалната дисциплина. “Беше доста трудно, напрежението беше доста..

публикувано на 16.10.18 в 21:13

"Нефтохимик" продължава в Шампионската лига

"Нефтохимик" се наложи за втори път с 3:1 гейма над босненския "Младост" (Бръчко) в първия кръг от волейболната Шампионска лига. Бургазлии спечелиха мача с 25:21, 25:19, 19:25, 25:16 в отделните части. Бургазлии имаха преднина от 3:1 гейма още в първия мач, като си гарантираха класирането още след като спечелиха първите два гейма. Тогава гостите от..

публикувано на 16.10.18 в 21:04
Адриан с майка си Мариана Савова и треньора Ивайло Трайков.

Андреев: Тактиката ми беше да хвърля всичко в двойките, целя се в Топ 100 при мъжете

Заради травмата тактиката бе да хвърля всички усилия на двойки, което се оказа и успешен ход. Това заяви при пристигането си в София тенисистът Адриан Андреев, който на Младежките олимпийски игри спечели сребърен медал при дуетите заедно с Ринки Хиджиката (Австралия). „А партньора си не съм го избирал аз, жребият ми го отреди“, добави 17-годишният..

публикувано на 16.10.18 в 19:59