Анжелик Кербер спечели турнира в Сидни

Анжелик Кербер

Бившата номер 1 в световната ранглиста Анжелик Кербер спечели турнира по тенис в Сидни, с награден фонд от 733 900 долара.

На финала представителката на Германия надигра с 6:4 и 6:4 представителката на домакините Ашли Бартли.

29-годишната Кербер спечели на три пъти подаването на Бартли в двубоя, продължил точно един час и 13 минути, докато австралийката постигна само един пробив, дошъл във втората част.

Германката, заемаща 22-ро място в класацията та УТА, записа деветата си поредна победа през новия сезон.

Кербер има две победи в общо три срещи с Ашли Бартли.

За първи път от 2005 година насам тенисистка от Австралия се класира в двубоя за титлата в Сидни.

Тогава Алиша Молик спечели шампионския трофей на домашната сцена след успех над Саманта Стосър.

Бруно Акрапович

Акрапович: Жал ми е за момчетата

"Жал ми е за момчетата, не заслужавахме да загубим". Това заяви след загубата от "Септември" Бруно Акрапович. Старши-треньорът на "Локомотив" Пловдив похвали своите футболисти за старанието въпреки поражението с 0:2 в среща от 31-ия кръг на първа футболна лига. "Горе-долу съм добър по математика. Явно ни трябват много положения, за да вкараме. Жал ми е..

публикувано на 23.04.18 в 22:58
Николай Митов

"Септември" гони седмото място

"Седмо място в крайното класиране ще гони отборът на "Септември". Това заяви Николай Митов. Старши-треньорът на столичния тим остана доволен от успеха на неговите футболисти с 2:0 като гости в Пловдив на "Локомотив". "Изиграхме добро първо полувреме. През втората част ни натиснаха и ни принудиха да се браним. Можехме  да решим мача с контраатаки по-рано...

публикувано на 23.04.18 в 22:55
Веселин Марчев изпусна дузпа за

"Септември" удари "Локомотив" Пловдив, Марчев изпуска дузпа

Отборът на "Локомотив" Пловдив загуби с 0:2 от "Септември" София като домакин в среща от 31-вия кръг на Първа лига - втора осмица, група "Б". Ишмаел Байду и Димитър Костадинов се отличиха с дебютни голове за "Септември", а Веселин Марчев пропусна дузпа за домакините в средата на втората част. Двубоят започна с бавно темпо, като двата отбора се дебнеха за..

публикувано на 23.04.18 в 22:40
Кирил Десподов

Десподов готов за "Левски"

Нападателят на ЦСКА - София Кирил Десподов започна пълноценни занимания с отбора и ще бъде на разположение на старши треньора Стамен Белчев за реванша от полуфиналите в турнира за купата на България по футбол срещу Левски. Двубоят е в сряда (25 април) от 18:30 часа на Националния стадион "Васил Левски". Десподов тренира наравно със съотборниците си за..

публикувано на 23.04.18 в 22:35
Теодор Салпаров

"Нефтохимик" отново шампион на волейбол

Отборът на "Нефтохимик" 2010 е шампионът на България по волейбол при мъжете за сезон 2017/2018. Бургазлии спечелиха и третия финален мач с ЦСКА и защитиха титлата от миналата година. Теодор Салпаров и компания се наложиха над "червените" в София с 3:1 гейма (25:17, 23:25, 25:17, 25:20) и с 3:0 победи грабнаха златните медали. Сред зрителите в..

публикувано на 23.04.18 в 20:35
Стефан Михайлов

"Монтана" с успех срещу "Берое", поведе за титлата

Отборът на "Монтана" 2003 поведе с 1:0 победи на "Берое" във финалната серия в женското баскетболно първенство. В първия мач от серията "Монтана" се наложи като домакин със 77:60 точки (21:17, 26:8, 12:24, 18:11). Състезателките на Стефан Михайлов успяха да решат почти всичко в мача във втората четвърт, която спечелиха с 26:8. Така на почивката тимът..

публикувано на 23.04.18 в 20:26
Мария Шарапова

Липсва ми увереност, признава Мария Шарапова

Бившата номер 1 в световната ранглиста по тенис Мария Шарапова призна, че й липсва увереност. Шарапова изтърпя 15-месечно наказание заради употреба на "мелдоний" и се завърна на корта в края на април миналата година на турнира в Щутгарт, но така и не може да се доближи до най-добрата си игра.Рускинята е 41-а в класацията на УТА, но е в серия от три..

публикувано на 23.04.18 в 19:54