"Нефтохимик" взе волейболната купа при мъжете

Снимка: Sportal.bg

"Нефтохимик" победи лесно с 3:0 (25:16, 25:23, 25:17) "Монтана" на финала в турнира за купата на България по волейбол за мъже.

Бургазлии не оставиха никакви шансове на домакините в зала "Младост" и спечелиха националната купа за четвърти път в своята история след час и половина игра.

В първата част "Нефтохимик" демонстрира отличен начален удар и поведе в резултата след 25:16.

Вторият гейм беше най-равностоен и "Монтана" оказа по-сериозна съпротива на бургаския отбор, в който играха Валентин Братоев, Николай Учиков, Георги Братоев и либерото Теодор Салпаров.

Домакините се доближиха на само една точка от "Нефтохимик" в самия край, но не успяха да поднесат изненада и бургазлии поведоха с 2:0 след 25:23.

В третата част отново "Нефтохимик" имаше сериозно превъзходство и лесно спечели с 25:17 за крайното 3:0.