Германия се измъкна срещу Словения

Защитаващият титлата си Германия измъкна 25:25 (10:15) срещу Словения в среща от втория кръг в група "С" на Европейското първенство по хандбал за мъже.

Бундестимът беше на крачка от първо поражение от съперника в историята си на континентален шампионат, но с гол от дузпа 3 секунди преди края на Тобиас Райхман донесе равенството в Загреб.

Словенците водеха с 15:9 в края на първото полувреме, но след почивката германците успяха да изравнят за 19:19 в 74-тата минута и до края мачът продължи равностойно.

В другата среща в групата Македония надделя драматично с 29:28 (15:16) над Черна гора и с пълен актив от 4 точки си гарантира класиране за втората групова фаза, както и Германия с 3 точки.

Словения и Черна гора ще определят третия отбор, който продължава напред.

В група "D" Испания надделя над Унгария с 27:25 (13:12) във Вараждин и с пълен актив от 4 точки се класира за втората фаза.

Чехия пък спечели с 28:27 (15:16) срещу Дания, който въпреки поражението, също продължава напред.