Свитолина за първи път на четвъртфинал в Австралия

Елина Свитолина

Украинката Елина Свитолина се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Номер 4 в схемата Свитолина победи в четвъртия кръг квалификантката Дениса Алертова (Чехия) с 6:3, 6:0 за 57 минути. Свитолина направи шест пробива в мача, в които известни проблеми само в началото. Във втория сет тя не даде дори гейм на съперничката си. Алертова поведе с 40:0 в шестия гейм на втория сет, но въпреки това загуби подаването си, а с това и срещата.

За украинката това е девета поредна победа от началото на годината, а тя спечели и титлата в Бризбейн преди две седмици. На четвъртфиналите Свитолина ще играе срещу Елизе Мертенс (Белгия), която елиминира Петра Мартич (Хърватия) със 7:6(5), 7:5.