Александър Донски загуби от Мартин Клижан на "София Оупън"

Александър Донски

Александър Донски отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 501 хиляди евро.

Българинът загуби от квалификанта Мартин Клижан (Словакия) с 5:7, 1:6 за 76 минути.

Двамата изиграха равностоен първия сет, в който Донски сервираше доста добре. Клижан успя да вземе подаването на българина в 12-ия гейм и да поведе в резултата.

Във втория сет шампионът на България в зала не издържа физически, допусна нови два пробива и загуби мача.

19-годишният Донски, 1529-и в света, заслужи "уайлд кард" от организаторите, след като в края на януари спечели титлата на Държавното първенство в зала.

Тийнейджърът направи дебют в турнирите на АТП.

Във втория кръг Клижан ще играе срещу водача в схемата Стан Вавринка (Швейцария).