"Челси" убедителен срещу последния във Висшата лига

С два гола на Еден Азар, "Челси" победи гостуващия "Уест Бромич" с 3:0 в мач от 27-ия кръг в английската Висша лига.

Азар откри резултата в 27-ата минуга, когато се възползва от чудесно двойно подаване с Оливе Жиру.

В 63-тата минута Азар асистира на Виктор Моузес, който с шут с левия крак покачи на 2:0, а крайното 3:0 бе оформено отново от Азар в 71-вата минута, когато бившият играч на Лил матира отбраната на гостите с мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле.

Успехът върна "Челси" на четвъртото място в класирането. Шампионите имат 53 точки, като изостават на цели 19 точки от лидера "Манчестър Сити". "Уест Бромич" пък остава твърдо на последното място с едва 20 точки, като играчите на Алан Пардю са на цели 7 от спасителния бряг.

Анжелик Кербер

Анжелик Кербер стигна втория кръг на турнира в Щутгарт

Шампионката през 2015 и 2016 година Анжелик Кербер (Германия) се класира за втория кръг на тенис-турнира на червени кортове в Щутгарт с награден фонд 816 хиляди долара. Представителката на домакините елиминира поставената под номер 8 Петра Квитова (Чехия) с 6:3, 6:2. Кербер ще играе за място на четвъртфиналите срещу естонката Анет Контавейт. Контавейт..

публикувано на 26.04.18 в 07:59
Николай Киров

"Ботев" (Пд) поиска преиграване на полуфинала-реванш със "Славия"

"Ботев" (Пловдив) поиска преиграване на полуфиналния мач-реванш срещу "Славия" от турнира за купата на Българияпо футбол. Във вторник "белите" победиха с 1:0 у дома и се класираха за финала в надпреварата след поражение с 1:2 в Коматево и отбелязания гол на чужд терен. Пловдивският клуб има претенции към съдийството на Станислав Ставров и това е една от..

публикувано на 26.04.18 в 07:55
Стивън Джерард

Стивън Джерард: В момента Мохамед Салах е най-добрият футболист в света

Според един от най-добрите футболисти в историята на "Ливърпул" Стивън Джерард, в момента Мохамед Салах е най-добрият футболист в света. Египтянинът вкара два гола и подаде за други два в първата среща от полуфиналите в Шампионската лига срещу "Рома", завършила 5:2 за англичаните. "Той е във формата на живота си. Трудно е да го сравняваме с Роналдо или..

публикувано на 26.04.18 в 07:53
Диа Евтимова

Диа Евтимова е четвъртфиналистка на двойки в Анталия

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Евтимова и Анастасия Прибилова (Русия), поставени под номер 3, победиха без особени затруднения участващите с "уайлд кард" Арабела Колер (Австрия) и Забрина Ритбергер (Германия) с 6:1, 6:2 за 54 минути...

публикувано на 26.04.18 в 07:52
Спас Русев

Спас Русев доволен от успеха на "Левски"

Собственикът на футболния "Левски" Спас Русев беше видимо доволен след класирането на отбора на финала в турнира за купата на България. "Сините" елиминираха ЦСКА-София след 2:2 в реванша днес и победа с 2:0 в първия мач.    "Емоциите са за феновете. За тези хора, които девет години са чакали. Победата е посветена на тях. Те показаха, че са цивилизована..

публикувано на 26.04.18 в 07:50
Сестри Стоеви

Сестри Стоеви във втория кръг на европейското първенство по бадминтон

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за втория кръг на европейското първенство по бадминтон в Уелва (Испания). Българките, които са сребърните медалистки от 2017 година, стартираха с победа над участващите с "уайлд кард" Линда Ефлер и Олга Конон (Германия) с 21:16, 21:15 за 37 минути. Вторите поставени в схемата Стефани Стоева и Габриела Стоева..

публикувано на 26.04.18 в 07:48
Диего Коста

Диего Коста възстановен за мача с "Арсенал"

Нападателят Диего Коста ще бъде на разположение на "Атлетико" (Мадрид) за днешния първи полуфинал във футболния трнир "Лига Европа" срещу "Арсенал" на "Емиратс". Коста получи мускулно разтежение на бедрото в реванша от четвъртфиналите на надпреварата срещу "Спортинг" (Лисабон) на 12 април и оттогава не е играл. Бившият таран на "Челси" поднови тренировки..

публикувано на 26.04.18 в 07:47