"Челси" убедителен срещу последния във Висшата лига

С два гола на Еден Азар, "Челси" победи гостуващия "Уест Бромич" с 3:0 в мач от 27-ия кръг в английската Висша лига.

Азар откри резултата в 27-ата минуга, когато се възползва от чудесно двойно подаване с Оливе Жиру.

В 63-тата минута Азар асистира на Виктор Моузес, който с шут с левия крак покачи на 2:0, а крайното 3:0 бе оформено отново от Азар в 71-вата минута, когато бившият играч на Лил матира отбраната на гостите с мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле.

Успехът върна "Челси" на четвъртото място в класирането. Шампионите имат 53 точки, като изостават на цели 19 точки от лидера "Манчестър Сити". "Уест Бромич" пък остава твърдо на последното място с едва 20 точки, като играчите на Алан Пардю са на цели 7 от спасителния бряг.

Юлия Стаматова

Юлия Стаматова тръгна с победа във Виена

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на тенис-турнира на червени кортове в австрийската столица Виена, с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставената под № 4 в схемата Стаматова победи квалификантката Александра Василиева от Русия с 6:2 и 6:3 за 78 минути на корта. Българката направи серия от четири поредни гейма, за да спечели първия..

публикувано на 17.07.18 в 10:27

Приеха френските национали в Елисейския дворец

Президентът на Франция Еманюел Макрон и съпругата му Брижит приеха националния отбор по футбол на страната, на стилно тържество в Елисейския дворец след завоюваната световна титла на Мондиала в Русия. "Благодарим ви за победата, гордеем се с вас. Никога не забравяйте корените си. Помнете какво са за вас родителите, вашият клуб, който ви е..

публикувано на 17.07.18 в 10:02
Половин милион фенове празнуваха с хърватите

Половин милион посрещнаха хърватите

Около половин милион души са участвали в посрещането на хърватския национален отбор след завоюваните сребърни медали на световното първенство по футбол, съобщиха местните медии. Играчите бяха качени на открит автобус и бяха съпроводени от летището до центъра на Загреб от своите почитатели. Шествието продължи няколко часа, като на централния..

публикувано на 17.07.18 в 09:57
Антон Недялков

Антон Недялков дебютира срещу „Крусейдърс“

Антон Недялков може да дебютира за „Лудогорец“ в предстоящия тази вечер мач-реванш от първия квалификационен кръг на Шампионска лига срещу „Крусейдърс“. Това разкри старши треньорът на „Лудогорец“ Пауло Аутуори. Защитникът се присъедини към разградчани преди седмици и е в групата за двубоя със северноирландците. "Искам да играем добър..

публикувано на 17.07.18 в 09:24
Виктория Томова

Виктория Томова започва срещу румънка в Букурещ

Първата ракета на България при жените Виктория Томова ще се изправи срещу румънската квалификантка Ирина Бара в първия си мач на турнира по тенис в Букурещ. Румънката е 151-ва в световната ранглиста, а Томова от днес заема рекордното за кариерата си 128-мо място. Двете са играли един мач помежду си, спечелен от Бара с 6:2 и 7:5. Срещата в..

публикувано на 17.07.18 в 09:15
Хосе Пекерман може да поеме Аржентина

Хосе Пекерман фаворит за селекционер на Аржентина

Настоящият селекционер на „Колумбия“ Хосе Пекерман е фаворит за овакантения треньорски пост на Аржентина, след като Хорхе Сампаоли беше уволнен заради провала на световното първенство по футбол. Това съобщи „Диарио Гол“. Според изданието, 68-годишният аржентинец има силно лоби в аржентинската федерацията, където са впечатлени от резултатите му..

публикувано на 17.07.18 в 08:37
Футболистите на

„Лудогорец“ и „Левски“ излизат в Европа

Два от българските участници в европейските клубни по футбол ще изиграят тази вечер мачовете-реванш. „Лудогорец“ гостува тази вечер от 22 часа на „Крусейдърс“ от Северна Ирландия в среща-реванш от 1-вия квалификационен кръг на Шампионската лига. В първия двубой в Разград „Лудогорец“ спечели със 7:0. Доста по-трудна задача ще има „Левски“...

публикувано на 17.07.18 в 08:30