"Ювентус" и "Тотнъм" ще решават спора в Лондон, "Манчестър Сити" продължава напред

Шампионска лига

"Ювентус" и "Тотнъм" завършиха наравно 2:2 в първия 1/8-финален сблъсък помежду си в Шампионската футболна лига на Европа. На стадион "Алианц Стейдиъм" в Торино домакините взеха ранна преднина след два гола на Гонсало Игуаин във 2-ата и в 9-ата минута от дузпа. Лондончани успяха да изравнят чрез Хари Кейн в 35-ата минута и Кристиан Ериксен в 71-ата минута. В края на първото полувреме Игуаин нацели напречната греда от дузпа. "Ювентус" поведе в резултата още във 2-ата минута чрез Гонсало Игуаин. Аржентинецът си размени подавания с Миралем Пянич, след което прати топката в мрежата. В 9-ата минута Бен Дейвис извърши нарушение срещу Федерико Бернардески в наказателното поле и съдията Феликс Брих отсъди дузпа. Зад топката застана Игуаин и не сгреши за 2:0. В 26-ата минута Хари Кейн бе изпуснат в наказателното поле и отблизо стреля с глава, но Буфон с отлична намеса успя да спаси. Три минути по-късно и Кристиан Ериксен отправи коварен изстрел, който премина до гредата. Гостите от Лондон намалиха резултата в 35-ата минута, когато Деле Али пусна извеждащ пас към Хари Кейн и той финтира Буфон, и прати топката в опразнената врата. В последната минута на първото полувреме Дъглас Коща направи страхотен пробив отляво и бе спънат в пеналта от Серж Орие, а съдията отсъди втора дузпа. Отново Игуаин изпълни, но този път заложи на силата и стреля в напречната греда. След подновяването на играта "Ювентус" пръв стигна до голова възможност в 57-ата минута, когато Бернардески отправи силен диагонален удар, спасен от Лорис. При последвалия корнер Марио Манджукич отблизо стреля с глава, но право в тялото на вратаря. В 71-ата минута "Тотнъм" получиха фаул пред наказателното поле за нарушение срещу Деле Али. Зад топката застана Кристиан Ериксен, който със силен удар по земя изненада Буфон и изравни за 2:2. Ювентус тръгна да търси победен гол. В 77-ата минута Бернардески опита далечен удар, който след рикошет затрудни Лорис. В самият край на срещата удар  с глава на Киелини мина над напречната греда. Така "Ювентус" увеличи серията си на 27 мача без загуба на своя стадион. Реваншът е на 7 март на стадион "Уембли" в Лондон.

"Манчестър Сити" разгроми с 4:0 като гост "Базел" и си гарантира място в следващата фаза. Два гола на Илкай Гюндоган и по един на Бернардо Силва и Серхио Агуеро подпечатаха категоричния успех на "гражданите". Футболистите на Пеп Гуардиола вкараха три попадения за 9 минути преди почивката и решиха всичко в своя полза. Реваншът е на 7 март в Манчестър.

Резултатите от първите 1/8-финални срещи в Шампионската футболна лига на Европа:

"Ювентус" - "Тотнъм"  2:2 (2:1)
голмайстори: 1:0 Игуаин 2, 2:0 Игуаин 9-дузпа, 2:1 Кейн  35, 2:2 Ериксен 71;

"Базел" - "Манчестър Сити" 0:4 (0:3)
  голмайстори: 0:1 Гюндоган 14, 0:2 Б.Силва 18, 0:3 Агуеро 23, 0:4 Гюндоган 53.