Стан Вавринка отпадна в Ротердам, Григор Димитров започва следобед

Стан Вавринка

Швейцарецът Стан Вавринка загуби още на старта на тенис-турнира на твърди кортове в зала в Ротердам с награден фонд 2 милиона евро. Поставеният под номер 5 Вавринка отстъпи пред квалификанта от Холандия Талон Грикспоор с 6:4, 3:6 и 2:6  след 1:29 часа игра.

Вавринка проби своя съперник още в първото му подаване и бе повече от убедителен до 4:3 в своя полза. Тогава швейцарецът трябваше да отрази цели четири брейкпойнта, за да вземе подаването си за 5:3, а след това затвори първия сет с 6:4. Грикспоор успя да вземе пробив при аванс от 1:0 гейма и до края на втория сет бе повече от убедителен и спечели с 6:3. Силите на швейцарецът свършиха в решаващата трета част. Вавринка допусна два пробива и загуби с 2:6. Данил Медведев от Русия победи с 6:4, 7:6 (9) поставения под номер 9 Жил Мюлер от Люксембург.

Следобед след 15.00 часа Григор Димитров излиза на корта за първия си мач срещу японеца Юичи Сугита.

Петър Хубчев

Умората на националите повлия за загубата, каза Хубчев

Националният селекционер на България Петър Хубчев говори пред медиите при завръщането на отбора от Норвегия. Вчера в четвъртата си среща от турнира Лига на нациите националите отстъпиха с 0:1 и заедно със скандинавците имат по 9 точки два кръга преди края. "Не сме се поддали на психо атаката на треньора на домакините, други са причините за загубата...

публикувано на 17.10.18 в 17:06
Мирослава Паскова игра за България на световното първенство за жени в Япония.

Националка отиде в "Марица"

Шампионът по волейбол при жените "Марица" (Пловдив) привлече шесто ново попълнение за предстоящия сезон.  Това е българската националка Мирослава Паскова, която идва от "Левски" (София). Тя ще бъде преотстъпена от "сините" , за да подсили първенеца на България за груповата фаза на Шампионската лига. Волейболистката ще бъде част от пловдивския тим и за..

публикувано на 17.10.18 в 16:47
Елина Свитолина

Свитолина е седмата сигурна за Сингапур

Украинката Елина Свитолина си гарантира участието на Шампионата на WТА, който ще се проведе от 21 до 28 октомври в Сингапур. Класирането на Свитолина стана възможно след загубата на петата в света Каролина Плишкова (Чехия) от рускинята Вера Звонарьова с 1:6, 2:6 във втория кръг на турнира за Купата на Кремъл в Москва. Успехът е първи за Звонарьова над..

публикувано на 17.10.18 в 15:49

Лео Меси най-добър в Испания за септември

Нападателят на "Барселона" Лионел Меси бе определен за играч на месец септември в Примера дивисион, съобщи сайтът на лигата. През септември аржентинецът взе участие в пет мача от Ла Лига, в които записа три гола и четири асистенции. През месеца "Барса" спечели два мача, загуби един и в още два завърши наравно. Меси има всичко шест гола и четири..

публикувано на 17.10.18 в 15:23
Диа Евтимова

Диа Евтимова започна успешно в Израел

Българката Диа Евтимова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Офаким (Израел) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 2 Евтимова надделя над квалификантката Катаржина Кузмова (Словакия) с 3:6, 6:2, 6:0 след 101 минути игра. 17-годишната Кузмова взе първия сет със серия от три последователни гейма, но..

публикувано на 17.10.18 в 13:53
Пол Скоулс

Скоулс: Дори Меси би имал проблеми в "Манчестър Юнайтед" сега

Легендарният полузащитник на "Манчестър Юнайтед" Пол Скоулс заяви, че според него дори Лионел Меси ще изпитва затруднения, ако дойде на "Олд Трафорд", предвид моментната форма на ,,червените дяволи“. ,,Юнайтед" се чувства като "Ливърпул" отпреди години, сякаш повтаряме всички тези грешки, които те правеха“, сподели той за ESPN. ,,Наблюдавахме отдалеч..

публикувано на 17.10.18 в 13:16
Ивелина Монова (вдясно) отива в Румъния

Либерото на "Марица" ще играе в Румъния

Волейболистката с най-дълъг стаж в "Марица" (Пловдив) Ивелина Монова напуска клуба в посока Румъния. Либерото ще играе в един от силните отбори от северната ни съседка - "Щиинца" (Бакъу), съобщиха от пловдивския клуб. През миналия сезон в румънския елит "Щиинца" завоюва бронзовите медал. Тимът от Бакъу е редовен участник в европейските клубни турнири,..

публикувано на 17.10.18 в 12:16