Титла за холандка в бързото пързаляне с кънки

Йорин Тер Морс

Йорин Тер Морс (Холандия) спечели олимпийската титла на 1000 м бързо пързаляне с кънки на олимпиадата в Пьончан. Световната шампионка в дисциплината Тер Морс триумфира с нов олимпийски рекорд от 1:13.56 минута, като подобри старото върхово постижение от 1:13.83 минута на Крис Уити (САЩ)  от 17 февруари 2002 година в Солт Лейк Сити. Това е трето олимпийско злато за 28-годишната холандка, която в Сочи 2014 взе титлите на 1500 метра и в отборното преследване.

Световната рекордьорка Нао Кодайра (Япония) финишира втора на  26 стотни от секундата и заслужи среброто, както и на последното световно първенство, което се проведе на същата писта в Каннън (Република Корея) през миналата година. Друга японка - Миха Такаги, завърши трета на 42 стотни от секундата зад победителката. Така тя взе второ отличие на игрите в Пьончан след среброто на 1500 м. Действащата световна шампионка Хедър Бергсма (САЩ)  се нареди едва осма с пасив от 1.59 секунда. Китайката Хун Чжан не успя да защити титлата си от Сочи 2014, като завърши едва 11-а на 2.11 секунди.

Холандската звезда в бързото пързаляне с кънки Иреен Вюст, олимпийска вицешампионка в дисциплината отпреди четири години, също не се представи на ниво.  Вюст, която в Пьончан вече спечели злато на 1500 метра и сребро на 3000 метра, този път остана далеч от подиума. Тя се нареди едва девета днес с изоставане от 1.76 секунда.

И "Балкан" с победа във ФИБА Европа

Вицешампионът на България "Балкан" постигна победа със 79:68 (27:20, 18:19, 15:15, 19:14) като гост на кипърския АЕК (Ларнака) като гост в първи мач от втора група на баскетболния турнир ФИБА Европа. Баскетболистите от Ботевград контролираха напълно мача, като още в средата на първата четвърт поведоха в резултата и до самия край на срещата не позволиха..

публикувано на 18.10.18 в 07:48

"Левски" заопочна с победа в турнира ФИБА Европа

Отборът на "Левски Лукойл" спечели убедително първия си мач от баскетболния турнир ФИБА Европа. В среща от седма група в зала "Универсиада" "сините" се наложиха с 83:65 (26:23, 24:8, 17:20, 16:14) над украинския "Днипро".   Баскетболистите на Константин Папазов предрешиха изхода от мача във втората четвърт. В първата те бяха взели преднина от три точки,..

публикувано на 18.10.18 в 07:39

"Монтана" с втора победа в Адриатическата лига

Шампионът на България по баскетбол за жени "Монтана" постигна втора победа в тазгодишното издание на Адриатическата лига. В двубой от третия кръг "Монтана" се наложи у дома с 98:86 (16:20, 24:19, 30:22, 28:25) над босненския "Бановици". Състезателките на старши треньора Стефан Михайлов срещнаха сериозен отпор през първото полувреме, което завърши при..

публикувано на 17.10.18 в 20:27

Италианци разгромиха "Рилски спортист" в турнира за купата на ФИБА Европа

Мъжкият отбор на "Рилски спортист" започна участието си в група "В" на баскетболния турнир за Купата на ФИБА Европа с разгромна загуба от италианския "Варезе" със 76:95 (16:29, 17:25, 24:25, 19:16). В Самоков гостуващият отбор не остави никакво съмнение в по-високата си класа и още през първото полувреме натрупа разлика от над 20 точки, която задържа без..

публикувано на 17.10.18 в 20:23
Шахид Хан

Шахид Хан оттегли предложението си да купи "Уембли"

Американецът Шахид Хан оттегли своята оферта да купи стадион "Уембли", а плановете на Футболната асоциация на Англия за разпродажба на стадиона за момента се провалят. "Господин Хан оттегли своето предложение. Без необходимата подкрепа той се е почувствал раздвоен", заяви Мартин Глен,  изпълнителен директор на ФА. През април милиардерът предложи план за..

публикувано на 17.10.18 в 19:54
Юлия Гьоргес

Юлия Гьоргес на четвъртфинал в Люксембург

Поставената под номер 1 в схемата Юлия Гьоргес (Германия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Люксембург с награден фонд 250 хиляди долара. Германката победи Анна Блинкова (Русия) с 6:1, 6:4 за 74 минути. Гьоргес, която игра финал в Люксембург през 2010 година, ще срещне в спор за място на полуфиналите шестата в схемата..

публикувано на 17.10.18 в 19:37
„Милан“

"Милан" с рекордни загуби в последната година

Седемкратният футболен първенец на Европа "Милан" е на загуба от 126 милиона евро за финансовата година 2017/18, показват документите, публикувани от италианския клуб. За последните 14 години "росонерите" са назад със 730 милиона евро, като 460 милиона са за последните 5 години. По-рано тази година Милан публикува друг доклад, в който се показваше, че..

публикувано на 17.10.18 в 19:02