„Милан“ излъга „Сампдория“ преди реванша с „Лудогорец“

Съперникът на „Лудогорец“ в Лига Европа - „Милан“ се наложи с 1:0 над „Сампдория“

Съперникът на „Лудогорец“ във футболния турнир Лига Европа -  „Милан“ продължи възхода си и се наложи с 1:0 над „Сампдория“ в мач от 24-тия кръг на италианското първенство.

Единственото попадение в мача вкара Джакомо Бонавентура, но миланистите пропуснаха дузпа, а и техен гол беше отменен от системата за видеонаблюдение.

С победата момчетата на Дженаро Гатузо увеличиха поредицата на 10 мача без поражение във всички турнири.

Бонавентура се разписа в 13-ата минута, засичайки центриране на крайния защитник Давиде Калабрия.

„Червено-черните“ можеха да поведат и още в 7-ата минута, вратарят Марко Вивиано спаси дузпа, изпълнена от Рикардо Родригес. 11-метровият удар беше отсъден за игра с ръка на Никола Муру, а Вивиано извади в корнер слабо изританата топка.

През второто полувреме гол на Леонардо Бонучи беше отменен правилно заради засада, след като бранителят прати топката с глава в мрежата.

„Милан“ приема „Лудогорец“ в реванша от 16-ина финалите на Лига Европа в четвъртък, след като спечели първия мач в Разград с 3:0.