„Верея“ спечели в София

"Верея" победи "Славия" с 1:0

Отборът на „Славия“ отстъпи с 0:1 на гостуващия „Верея“ в среща от 24-ия кръг на Първа лига, играна на националния стадион "Васил Левски".

Антон Огнянов вкара единствения гол в 79-ата минута, който намери топката от воле и преодоля вратаря на „белите“ Стергиакис.

В трети пореден мач „Славия“ получи попадение, но за разлика от двубоите с „Локомотив“ и „Витоша“, не успя да изравни в добавеното време.

Гостите от Стара Загора се утвърдиха на шестото място в класирането с актив от 35 точки и си осигуриха място в първата шестица в следващата фаза на първенството.

От 15:00 часа Пирин (Благоевград) - Дунав (Русе)
От 17:30 часа ЦСКА-София - Етър (Велико Търново).

Петър Занев

Петър Занев вкара гол, но "Енисей" загуби от "Урал"

Защитникът Петър Занев отбеляза гол за своя "Енисей" при загубата с 1:2 от "Урал" в мач от 8-ия кръг на руското футболно първенство. Занев вкара почетното попадение за "Енисей" в 59-а минута,  а в 73-а минута бе сменен от Саркисов. Преди това "Урал" поведе с автогол на Максим Семакин в 25-а минута и попадение на Владимир Илин в 58-а минута. За "Урал" цял..

публикувано на 22.09.18 в 16:52
Сестри Стоеви

Загуба на сестри Стоеви в Чанчжоу /Китай/

Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха на полуфиналите на двойки жени на турнира от Световните суперсерии 1000 по бадминтон в Чанчжоу (Китай) с награден фонд 1 милион долара.    Сестрите, които са носителки на европейската титла за тази година, загубиха от световните шампионки от Нанцзин 2018 и поставените под номер 8 Маю Мацумото и Вакана..

публикувано на 22.09.18 в 15:30
Джулия Гато-Монтиконе

Италианка и германка на финал в Добрич

Италианката Джулия Гато-Монтиконе и германката Каролине Вернер се класираха за финала на международния турнир по тенис на червени кортове в Добрич с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 2 Монтиконе се наложи над седмата в схемата Ана Боднар от Унгария с 6:3, 7:5, след като навакса пасив от 2:5 гейма във втория сет. Квалификантката..

публикувано на 22.09.18 в 13:22
Неймар

Определиха Неймар като Ким Кардашиян на футбола

Бившият футболист на "Манчестър Сити", "Нюкясъл" и "Олимпик" Марсилия Джоуи Бартън определи звездата на "Пари Сен Жермен" Неймар като "Ким Кардашиян на футбола". Според ексцентричния бивш полузащитник, известен с "голямата" си уста, Неймар далеч не е най-добрият футболист, но има чудесен пиар подход. "Мисля, че той е Ким Кардашиян на футбола. Неймар не е..

публикувано на 22.09.18 в 13:16
Кики Бертенс

Холандка и австралийка на финал в Сеул

Холандката Кики Бертенс и Айла Томлянович от Австралия се класираха за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Сеул (Република Корея) с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 2 Бертенс елиминира третата в схемата Мария Сакари (Гърция) с 6:4, 6:2 за 95 минути. 26-годишната холандка на три пъти изоставаше с пробив в първия сет, но..

публикувано на 22.09.18 в 13:13
Даниел Иванов-Аоияма

Аоияма с четвърта поредна победа в Токио

Даниел Иванов-Аоияма записа четвърти последователен успех на Големия есенен турнир по сумо в японската столица Токио. В схватка от предпоследния 14-ия кръг българинът, който е с ранг "маегашира-10", надделя над "маегашира-8" Такарафуджи. Той използва техниката "хатакикоми", за да свали съперника си на дохиото. 32-годишният Аоияма остана в долната..

публикувано на 22.09.18 в 12:25
Гари Кейхил може да напусне

Национал иска да напусне "Челси"

Защитникът на "Челси" и на английския национален отбор по футбол Гари Кейхил обмисля да напусне стадион "Стамфорд Бридж" през януари. 32-годишният Кейхил не влиза в плановете на новия мениджър на лондончани Маурицио Сари и от началото на сезона не е записал нито една игрова минута в официален мач. "Възможно е да се наложи да напусна "Челси" през януари...

публикувано на 22.09.18 в 11:14