"Рома" на четвъртфинал в Шампионска лига

Шампионска лига
Снимка: arkiv

Отборът на "Рома" победи у дома "Шахтьор" (Донецк) с 1:0 в реванша им от 1/8-финалите на Шампионската лига по футбол на Европа и се класира напред с общ резултат 2:2 и повече голове на чужд терен. "Рома" загуби с 1:2 в първата среща, но победата с 1:0 ги прати на четвъртфинал на турнира за първи път от 10 години насам.

Още в първите секунди Един Джеко имаше възможност да открие резултата след пас на Раджа Наинголан, но шутира слабо и вратарят Андрей Пятов спаси. В 9-ата минута Алесандро Флоренци изби топката с глава при центриране и тя мина близо до гредата.

Малко след почивката домакините поведоха, след като Кевин Строотман изведе Един Джеко в 52-ата минута зад защитата и босненският голмайстор с едно докосване я промуши между краката на вратаря за 1:0. След това Джеко имаше още два шанса да удвои аванса на "Рома", но и в двата случая не намери целта.

В 79-ата минута "Шахтьор" остана с човек по малко, след като Иван Ордец си изкара директен червен картон за задържане на Джеко. Въпреки това "Шахтьор" натисна в последните минути, но домакините успяха да се справят и не допуснаха изравняване.

Днес на Световното първенство

В събота на Световното първенство по футбол в Русия ще се изиграят нови три срещи.   Световният шампион Германия ще изиграе втората си среща на Мондиала и ще се бори за първа победа. Програма за 23 юни От 15:00 часа Белгия – Тунис, група „G“ в Москва (ст. „Спартак“) От 18:00 часа Южна Корея – Мексико, група „F“ в Ростов на..

публикувано на 23.06.18 в 09:45
Шакири отбеляза гол на Сърбия

Швейцария обърна Сърбия

Отборът на Швейцария се изравни с този на Бразилия на върха в класирането в пета група от световното първенство по футбол, след като стигна до пълен обрат и победа с 2:1 срещу тима на Сърбия. Швейцарците и петкратните носители на трофея имат по четири точки, сърбите са с три, а Коста Рика вече е аут от първенството в Русия след две загуби и нула точки...

публикувано на 22.06.18 в 23:26
Симеон Славчев като футболист на

Симеон Славчев: Искам титулярно място в "Спортинг"

Българският национал Симеон Славчев се надява да се наложи в състава на "Спортинг" (Лисабон), на който е собственост. Футболистът започна подготовка с португалския гранд, след като за последно бе под наем в "Лехия" (Гданск), където изигра 41 мача, в които отбеляза едно попадение. "Истина е, че се връщам в "Спортинг". Радвам се, че постоянството ми..

публикувано на 22.06.18 в 22:42
Делио Роси

Съперникът на "Левски" стартира с реми

Съперникът на футболен клуб "Левски" в първия квалификационен кръг на на турнира Лига Европа "Вадуц" започна лятната си подготовка с равенство 1:1 срещу аматьорския австрийски тим "Хоенемс", който девети в трета дивизия на родината си и играе предимно с ветерани. Отборът на "Хоенемс" водеше с 1:0 до 91-ата минута, когато новото попълнение на..

публикувано на 22.06.18 в 22:38
Тите

Селекционерът на Бразилия се самоконтузи

Селекционерът на бразилския национален тим по футбол Тите предизвика смях сред мнозина, след като пада по очи при лудата си радост след първия гол във вратата на Коста Рика. „Селесао“ победи тима на Коста Рика с 2:0 по-рано през деня в мач от втория кръг на пета група и има всички шансове да се класира за следващата фаза на Мондиал 2018 в..

публикувано на 22.06.18 в 22:35
Неймар

Неймар голмайстор №3 за Бразилия

Нападателят на френския футболен клуб "Пари Сен Жермен" Неймар, който вкара втория гол за Бразилия при успеха с 2:0 над Коста Рика днес, излезе на 3-о място в листата на голмайсторите на страната си. С това попадение Неймар вече има 56 попадения с екипа на Бразилия. Така 26-годишният футболист изпревари друга значима фигура - Ромарио, с който до днес си..

публикувано на 22.06.18 в 22:30
Петра Квитова

Квитова на полуфинал в Бирмингам

Защитаващата титлата си Петра Квитова от Чехия се класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в английския град Бирмингам с награден фонд 936 хиляди долара. Поставената под номер 4 Квитова се наложи над петата в схемата Юлия Гьоргес от Германия с 6:1 и 6:4 за 66 минути и запази надеждите си за пета титла през сезона. За място на финала Квитова..

публикувано на 22.06.18 в 22:26