Линдзи Вон взе 82-ата си победа

Линдзи Вон е на 4 победи от рекорда на Стенмарк

Американката Линдзи Вон спечели рекордна 82-а победа при жените в Световната купа по ски-алпийски дисциплини, след като беше най-бърза в спускането на финалите в шведския зимен център Оре.

Вон записа пети успех за сезона с време 55.65 секунди на съкратеното заради неблагоприятни метеорологични условия трасе.

Така американката се доближи на 4 победи от рекордьора в алпийските ски Ингемар Стенмарк (Швеция), който завърши кариерата си с 86 победи.

Голямата радост, обаче, беше за олимпийската шампионка София Годжа от Италия, която финишира втора с изоставане от 6 стотни от секундата, но с това си осигури първа в кариерата си малка Световна купа. Тя завърши първа в подреждането в дисциплината спускане с 509 точки, като изпревари само с 3 точки Вон.

Трета на 28 стотни от секундата днес се нареди Алис Мак Кенис (САЩ). Тя записа първо класиране на подиума от 12 януари 2013 година, когато спечели единствената си победа за Световната купа в Санкт Антон в спускането.

Осигурилата си вече големия Кристален глобус Микаела Шифрин (САЩ) води в генералното класиране три старта преди края на сезона с 1673 точки.

Шампионска лига, резултати

Резултати от мачовете от последния кръг в груповата фаза на Шампионската лига по футбол: 5-та група „Аякс“ – „Байерн“ (Мюнхен) 3:3, „ Бенфика“ - АЕК 1:0. В 6-та: „Манчестър Сити“ – „Хофенхайм“ 2:1 и „Шахтьор“ (Донецк) – „Лион“ 1:1. В 7-ма: „Реал“ (Мадрид) - ЦСКА (Москва) 0:3 и “Виктория“ (Пилзен) – „Рома“ 2:1. И в 8-ма група:..

публикувано на 13.12.18 в 00:05
ЦСКА Москва унизи „Реал“ (Мадрид) насред

ЦСКА (М) унизи „Реал“ (М) на „Бернабеу“

ЦСКА (Москва) унизи „Реал“ (Мадрид) насред "Сантяго Бернабеу", като спечели с 3:0 гостуването си от последния кръг на груповата фаза на Шампионската лига по футбол. Това не бе достатъчно и руският отбор завърши на последно място в 7-ма група. В другия мач от групата „Виктория“ (Пилзен) надигра „Рома“ с 2:1 и завърши на трето място, като..

публикувано на 12.12.18 в 22:12
„Балкан“ спечели срещу унгарския „Алба“

„Балкан“ надигра унгарци за ФИБА Къп

„Балкан“ (Ботевград) спечели срещу унгарския „Алба“ с 88:82 точки след продължение в първия кръг на втората групова фаза на баскетболния турнир за купата на ФИБА-Европа. В „Арена Ботевград“ унгарците водеха през по-голямата част от мача, но след силни финални минути да редовното време играчите на „Балкан пратиха“ срещата в продължение. В..

публикувано на 12.12.18 в 21:37

Баскетболният „Левски“ с първа домакинска загуба

„Левски“ загуби за първи път като домакин този сезон в мач от първия кръг на втората групова фаза на баскетболния турнир за купата на ФИБА-Европа. В зала "Универсиада" отборът на Константин Папазов отстъпи пред израелския „Ирони“ (Нес Циона) с 89:98 точки. „Сините“ загубиха мача във втората четвърт, в която отстъпиха с 6 точки и до края не..

публикувано на 12.12.18 в 21:34
„Академик“ (Пловдив) надигра македонския

„Академик“ (Пд) бие в Балканската лига

„Академик“ (Пловдив) постигна трета победа в Балканската лига по баскетбол. Пловдивският тим, воден от старши треньора Дарко Костич бе с класа над македонския „Кожув“ и го надигра с  88:57 точки в  зала "Колодрума". През целия мач домакините бяха по-добрият отбор и не оставиха съмнение в превъзходството си, демонстрирайки и отличен процент в..

публикувано на 12.12.18 в 20:40
Волейболистите на

„Монтана“ безкомпромисен срещу „Марек“

Тимът на „Монтана“победи у дома „Марек“ с 3:0 гейма в среща от 9-ия кръг на волейболното ни първенство при мъжете. Волейболистите на Даниел Пеев не оставиха никакви шансове на съперниците си и спечелиха отделните части съответно на 22, 13 и 24 точки. Двубоят бе белязан от повторния дебют на младежкия национал Аспарух Аспарухов, който..

публикувано на 12.12.18 в 20:34
Красен Кралев

Красен Кралев: Можем да вземем Мондиал 2030

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев заяви, че съвместната балканска кандидатура за световното първенство по футбол през 2030 година е напълно реалистична и спечелването на домакинството е постижима цел. Кралев подчерта, че важна предпоставка е подкрепата на правителствата на България, Гърция, Сърбия и Румъния. "Наясно сме, че трябва..

публикувано на 12.12.18 в 20:23