Сестри Стоеви победиха поставени в Бирмингам

Габриела и Стефани Стоеви
Снимка: Любомир Тодоров

Българките Габриела и Стефани Стоеви започнаха успешно участието си на най-престижния турнир по бадминтон в света „Ол Инглънд“ в Бирмингам.

Сестрите победиха шестите поставени в схемата на двойки Грейсия Поли и Априяни Рахаю от Индонезия с 21:11, 21:19 след 47 минути игра.

"Още не можем да повярваме, че победихме петите в света! Това е първият ни успех тук. Ще дадем 100 процента и в следващите си срещи", заяви Стефани Стоева пред Бадминтон Европа.

На осминафинал Стоеви очакват спечелилите в срещата между японския дует Маю Мацумото и Уакана Нагахара и рускините Олга Морозова и Анастасия Червякова.

Шампионска лига, резултати

Резултати от мачовете от последния кръг в груповата фаза на Шампионската лига по футбол: 5-та група „Аякс“ – „Байерн“ (Мюнхен) 3:3, „ Бенфика“ - АЕК 1:0. В 6-та: „Манчестър Сити“ – „Хофенхайм“ 2:1 и „Шахтьор“ (Донецк) – „Лион“ 1:1. В 7-ма: „Реал“ (Мадрид) - ЦСКА (Москва) 0:3 и “Виктория“ (Пилзен) – „Рома“ 2:1. И в 8-ма група:..

публикувано на 13.12.18 в 00:05
ЦСКА Москва унизи „Реал“ (Мадрид) насред

ЦСКА (М) унизи „Реал“ (М) на „Бернабеу“

ЦСКА (Москва) унизи „Реал“ (Мадрид) насред "Сантяго Бернабеу", като спечели с 3:0 гостуването си от последния кръг на груповата фаза на Шампионската лига по футбол. Това не бе достатъчно и руският отбор завърши на последно място в 7-ма група. В другия мач от групата „Виктория“ (Пилзен) надигра „Рома“ с 2:1 и завърши на трето място, като..

публикувано на 12.12.18 в 22:12
„Балкан“ спечели срещу унгарския „Алба“

„Балкан“ надигра унгарци за ФИБА Къп

„Балкан“ (Ботевград) спечели срещу унгарския „Алба“ с 88:82 точки след продължение в първия кръг на втората групова фаза на баскетболния турнир за купата на ФИБА-Европа. В „Арена Ботевград“ унгарците водеха през по-голямата част от мача, но след силни финални минути да редовното време играчите на „Балкан пратиха“ срещата в продължение. В..

публикувано на 12.12.18 в 21:37

Баскетболният „Левски“ с първа домакинска загуба

„Левски“ загуби за първи път като домакин този сезон в мач от първия кръг на втората групова фаза на баскетболния турнир за купата на ФИБА-Европа. В зала "Универсиада" отборът на Константин Папазов отстъпи пред израелския „Ирони“ (Нес Циона) с 89:98 точки. „Сините“ загубиха мача във втората четвърт, в която отстъпиха с 6 точки и до края не..

публикувано на 12.12.18 в 21:34
„Академик“ (Пловдив) надигра македонския

„Академик“ (Пд) бие в Балканската лига

„Академик“ (Пловдив) постигна трета победа в Балканската лига по баскетбол. Пловдивският тим, воден от старши треньора Дарко Костич бе с класа над македонския „Кожув“ и го надигра с  88:57 точки в  зала "Колодрума". През целия мач домакините бяха по-добрият отбор и не оставиха съмнение в превъзходството си, демонстрирайки и отличен процент в..

публикувано на 12.12.18 в 20:40
Волейболистите на

„Монтана“ безкомпромисен срещу „Марек“

Тимът на „Монтана“победи у дома „Марек“ с 3:0 гейма в среща от 9-ия кръг на волейболното ни първенство при мъжете. Волейболистите на Даниел Пеев не оставиха никакви шансове на съперниците си и спечелиха отделните части съответно на 22, 13 и 24 точки. Двубоят бе белязан от повторния дебют на младежкия национал Аспарух Аспарухов, който..

публикувано на 12.12.18 в 20:34
Красен Кралев

Красен Кралев: Можем да вземем Мондиал 2030

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев заяви, че съвместната балканска кандидатура за световното първенство по футбол през 2030 година е напълно реалистична и спечелването на домакинството е постижима цел. Кралев подчерта, че важна предпоставка е подкрепата на правителствата на България, Гърция, Сърбия и Румъния. "Наясно сме, че трябва..

публикувано на 12.12.18 в 20:23