„Панатинайкос“ и „Реал“ се класираха за плейофите в Евролигата

Майк Джеймс от "Панатинайкос" атакува коша

Отборите на „Панатинайкос“ и на „Реал“ (Мадрид) си осигуриха участие в плейофите на Евролигата по баскетбол кръг преди края на редовния сезон.

Гръцкият „Панатинайкос“ победи в 27-ия кръг като домакин „Цървена звезда“ с 91:71.  Успехът беше 16-и за атинския отбор. Ник Калатес бе най-полезен в „Панатинайкос“ със 17 точки, 10 борби, 6 откраднати топки и 5 минути, макар да игра по-малко от 25 минути.

Крис Сингълтън бе най-резултатен за победителите с 21 точки, а за гостите от Белград Деян Давидовац реализира 17. Загубата и математически елиминира „Звезда“ от участие в плейофите, като шампионите на Сърбия са с показатели от 11 победи и 16 загуби до момента.

Също с актив от 16 победи и 11 загуби „Реал“ намери място в следващата фаза на най-силния европейски баскетболен турнир. Мадридчани се класираха за плейофите, въпреки че допуснаха загуба от „Валенсия“ с 88:96 като гост.

Класирането стана факт, след като по-рано шампионът „Фенербахче“ победи израелския „Макаби“ (Тел Авив) с 83:73.