Каранга: Мога да играя всеки ден с „Левски“

Каранга отново беше избран за №1

Нападателят на ЦСКА-София Фернандо Каранга бе избран за футболист №1 в България за месец март. След негов гол „червените“ победиха с 1:0 „Левски“ в мач от 26-ия кръг на Първа лига.

"Благодаря на всички и обещавам, че ще работим още по-усърдно, за да спечелим още награди. Трудно е да гледам отвън как моите другари се раздават на терена, но това е време, в което съм се възстановил и починал. Взех си поука да не получавам повече картони. Сега идва дербито и обещавам, че ще дам всичко от себе си, за да спечелим трите точки. Оттук нататък ще гледам само напред. Не ни омръзва да играем с Левски. Можем да играем всеки ден с тях. Това е дерби, голям мач", заяви бразилецът.

"Винаги излизаме на терена, за да печелим. Няма да е лесно, но ще гоним всяка топка. И да липсва някой играч, ще направим всичко възможно да спечелим, за да сме близо до „Лудогорец".Трябва ни голяма мотивация и да имаме подкрепа от феновете. Когато това е факт, може да очакваме нещо добро. Трябва да покажем по-добри игри и да се справим по-добре. Не мога да кажа дали „Левски“ се страхува. Този отбор, който излезе по-мотивиран, е с по-голям шанс да спечели", смята Каранга.

"Имаме сили и за обрат за купата. Защо да не го направим? В ЦСКА сме победители. Не можем да говорим, че сезонът е пред провал заради две загуби. Следваме нашите си цели", каза футболистът.

"Уважавам феновете. Любовта им е огромна. До края на първенството съм тук. Докато съм тук, искам да спечеля трофей. Искам титлата или купата. Това е което мога да обещая", завърши оптимистично Каранга.

Двама ще представят България на европейското по скокове във вода

Александър Витанов и Джорджия Балева покриха нормативните изисквания за участие на Европейското първенство по скокове във вода за юноши и девойки в Хелзинки Финландия. Скачачите ни завоюваха 6 медала на съревнование в Амстердам. Александър Витанов от клуб "Витоша" спечели титлата на кула във възрастта юноши младша възраст, с постижение от..

публикувано на 23.04.18 в 16:04
Иван Петков

Иван Петков: В Златната лига ще дадем шанс на млади волейболистки

Първият лагер на женския ни национален отбор по волейбол с новия треньор Иван Петков стартира днес в столичната зала „Христо Ботев“. Като начало селекционерът разполага само с 9 момичета, които играят в български отбори.  Още от утре обаче към тима постепенно ще се включват и състезателки от чужбина. Националките имат две състезания тази година..

публикувано на 23.04.18 в 15:51
Моуриньо ще прави промени през лятото

„Манчестър Юнайтед“ търси двама полузащитници

Финалистът да Купата на Англия „Манчестър Юнайтед“ ще подсили състава си с двама класни полузащитници през лятото, обяви мениджърът на "червените дяволи" Жозе Моуриньо. Майкъл Карик след края на сезона ще приключи кариерата си и ще се присъедини към треньорския щаб на Моуриньо. Маруан Фелайни пък отказа да преподпише с клуба и ще напусне..

публикувано на 23.04.18 в 15:41

Мъж почина след Лондонския маратон

Организаторите на Лондонския маратон съобщиха, че 29-годишен мъж е починал, след като е колабирал малко преди края на състезанието в неделя, което се проведе при рекордно високи температури. Името на починалия днес е Мат Кембъл, който е работел като готвач. Кембъл е изгубил сили малко след 36-ия километър и въпреки бързата намеса на лекарския..

публикувано на 23.04.18 в 15:30

"Легендите" грабнаха титлата в 13-ия сезон на Volley Mania

Легендите триумфираха с шампионската титла в Любителската волейболна лига Volley Mania. Те стъпиха на върха в 13-ия сезон на надпреварата след 3:1 (25:21, 25:20, 23:25, 25:21) срещу миналогодишния първенец "EvilBall". Финалите във Volley Mania се превърнаха в същинско зрелище, като три от четирите мача в неделя завършиха с тайбрек. Двубоите в пълната..

публикувано на 23.04.18 в 14:45
Димитър Кузманов

Кузманов ще играе в основната схема в Италия

Националът на България за Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов влезе в основната схема на турнира от сериите „Чалънджър“ във Франкавила (Италия), който се провежда на червени кортове и е с награден фонд 43 000 евро. Във втория и финален кръг на квалификациите, българинът се наложи със 7:5, 7:5 над французина Елиот Беншетри в двубой, който продължи..

публикувано на 23.04.18 в 14:02

Виктория Томова влезе в схемата в Истанбул

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира за основната схема на тенис турнира в Истанбул, който е от категория „Интернешънъл“. Десетата в схемата софиянка победи водачката в нея Ришел Хохенкамп от Холандия с категоричното 6:1, 6:2. Мачът продължи точно един час. Томова направи общо шест пробив в двубоя, а допусна..

публикувано на 23.04.18 в 13:48