от 09.00 часа

Григор Димитров започна с победа сезона на клей

Първата ракета на България в тениса Григор Димитров откри с победа сезона на червени кортове.

На „Мастърс 1000“ турнира в Монте Карло на двойки той и Давид Гофен от Белгия отстраниха французите Адриан Манарино и Фабрис Мартен със 7:6(3), 6:2.

Димитров и Гофен загубиха първите три гейма в двубоя, но след това успяха да върнат пробива за 3:4. Стигна се до тайбрек, в който българинът и белгиецът бяха по-стабилните и го спечелиха.

Григор и Давид пробиха за 2:0 на втората част. В последния гейм на двубоя те стигнаха до мачбол при сервис на съперниците и белгиецът го реализира със смаш на мрежата.

На осминафиналите Димитров и Гофен се изправят срещу специалистите на двойки Иван Додиг (Хърватия) и Раджийв Рам (САЩ).

На единично Григор започва участието си утре. Четвъртият поставен в схемата българин ще играе срещу победителя от мача между Паоло Лоренци и Пиер-Юг Ербер. Срещата е трета в програмата на централния корт и ще започне около 15 часа наше време.