Хамилтън: Трудно ще спечеля титлата

Люис Хамилтън

Световният шампион с "Мерцедес" Люис Хамилтън призна след първите три състезания от новия сезон във Формула 1, че болидите на „сребърните стрели” вече не са най-бързи и изостават от конкурентите. Британецът завърши четвърти в "Гран при" на Китай, а неговият съотборник Валтери Ботас все пак се качи на почетната стълбичка, заемайки втора позиция след Даниел Рикардо от Ред Бул.

"Никой не знае какво ще се случи до края на сезона. Ако обаче продължаваме така, нищо добро не ни чака и ще е много трудно да спечеля титлата. Целта ми остава същата, но се видя, че вече не сме най-бързите“, коментира Люис Хамилтън. Според него представянето му не е на ниво.

"От Мелбърн насам представянето ни се влошава и върхът бе в Китай. В момента сме може би вторият или дори третият най-бърз отбор, така че трябва да се подобрим сериозно. Това не е невъзможно. Необходимо да сме единни и да продължим да работим“, допълни британският пилот.

Свързани новини
Кими Райконен

Райконен най-бърз в последния ден от тестовете във Формула 1

Кими Райконен с „Ферари“ беше най-бърз в последния ден от тестовете във Формула 1, които предшестват сезона. Финландецът постигна време от 1 минута, 17.221 секунди на пистата в Барселона, второто най-бързо във всичките осем дни на тестовете...

публикувано на 10.03.18 в 10:20
Себастиан Фетел

Фетел с "Ферари" най-бърз на тестовете във Формула 1 в Каталуния

Четирикратният световен шампион Себастиан Фетел от "Ферари" беше най-бърз в тестовете на отборите от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1 на пистата в Каталуния. Пилотът на "Ферари" направи най-добра обиколка за 1:20.396 минути. Втори, с време..

публикувано на 06.03.18 в 21:26
Макс Верстапен

Формула 1 със стартове в Маями и Ханой

Формула 1 ще има стартове в Маями и виетнамската столица Ханой през следващата година. Това съобщава германското списание „Ауто, Мотор унд Шпорт“. Това е част от намеренията на собствениците от Либърти Медия да разширят аудиторията на..

публикувано на 01.03.18 в 13:49
Формула 1

Състезанията във Формула 1 ще започват с час по-късно

Стартовете от Формула 1 в Европа и Бразилия ще бъдат изместени с час назад, за да може да се привлече по-голяма зрителска аудитория, съобщи ръководството на Формула 1. Промяната ще засегне и тренировъчните и квалификационните сесии. Освен това..

публикувано на 01.02.18 в 18:41

Календар на "Формула 1" за 2018 година

Ръководството на Формула 1 утвърди календар от 21 състезания за 2018 година.   Сезонът по традиция ще започне в Мелбърн с "Гран при" на Австралия на 25 март, а след това стартовете в Бахрейн и Китай си сменят местата, какъвто беше предварителният план, като..

публикувано на 07.12.17 в 11:12