Антоанета Стефанова излезе трета на европейското

Бившата световна и европейка шампионка Антоанета Стефанова победи с черните фигури румънката Ирина Булмага в партия от осмия кръг на Европейското първенство по шахмат за жени във Високе Татри (Словакия) с награден фонд 65 хиляди евро.

След успеха българската гросмайсторка се изкачи на трето място във временното класиране с актив от 6,5 точки.

Двукратната континентална шампионка през 2012 и 2014 година Валентина Гунина (Русия) води в подреждането със 7,0 точки, следвана от победителката през 2016 година Ана Ушенина (Украйна) с 6,5 точки.

В деветия кръг Стефанова ще срещне с белите фигури Ана Ушенина.

Владинова е шеста, а Калейн – девета в многобоя на световната купа в Ташкент

Невяна Владинова се класира на шесто място, а Боряна Калейн е девета в многобоя на турнира от световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Капитанът на националният ни отбор събра сбор от 76.700 точки и се класира за финалите на топка, бухалки и лента. Калейн завърши със общ резултат от четирите изигравания 66.600 точки и..

публикувано на 21.04.18 в 19:43

Димитров срещу французин или германец в Барселона

Беше изтеглен жребият за турнира в Барселона, който е на червени кортове от категория „АТР 500" и започва в понеделник. Григор Димитров е втори поставен и ще почива в първия кръг. Във втория негов съперник ще бъде победителя от двубоя между Жил Симон (Франция) и Филип Колшрайбер (Германия). Преди дни българинът преодоля Колшрайбер в..

публикувано на 21.04.18 в 17:50

Рафаел Надал спря Григор Димитров по пътя към финала в Монте Карло

Григор Димитров приключи участието си на тенис турнир от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло. Българинът загуби полуфиналната среща от Рафаел Надал (Испания). Световният номер 1 се наложи над първата ни ракета с 6:4 и 6:1 и продължава борбата за титлата. 26-годишният хасковлия затрудни максимално съперника в първия сет,като успя да навакса изоставане..

публикувано на 21.04.18 в 16:26
Гергана Топалова

Шампионката Топалова на финал в Пловдив

Шампионката Гергана Топалова ще защитава в неделя титлата си на финала на тенис турнира за юноши и девойки в Пловдив, който е от втора категория. На кортовете на родния ѝ ТК „Локомотив“ водачката в схемата се наложи над Даша Лопатецка от Украйна с 6:2, 2:6, 6:2 след повече от два часа игра . Топалова започна с ранен пробив, след това..

публикувано на 21.04.18 в 12:43

"Олимпик" (Лион) се доближи на точка до втория "Монако" във Франция

"Олимпик" (Лион) победи "Дижон" с 5:2 като гост и се приближи на точка до втория "Монако" във френското футболно първенство. Успехът даде аванс от три точки на "Лион" пред четвъртия "Олимпик" (Марсилия), който днес приема закъсалия "Лил". Вторият в класирането се класира автоматично за групите на Шампионска лига, докато третият играе плейофи. Мемфис..

публикувано на 21.04.18 в 09:54

"Борусия" (Мьонхенгладбах) запази шансове за "Лига Европа"

"Борусия" (Мьонхенгладбах) победи "Волфсбург" с 3:0 в мач от 31-ия кръг в германското футболно първенство и съхрани надежди за класиране в зона "Европа". Поражението усложни максимално ситуацията за "Волфсбург" и тимът може да се наложи да играе плейоф за оставане в елита. "Борусия" извоюва победата през първото полувреме, когато паднаха и трите гола...

публикувано на 21.04.18 в 09:40

"Депортиво" (Ла Коруня) пое към втория ешелон на испанския футбол

"Депортиво" (Ла Коруня) завърши 0:0 при гостуването на "Леганес" и почти сигурно от следващия сезон ще се подвизава във втория ешалон. "Депортиво" е 18-и в таблицата на испанското футболно първенство на 6 точки от спасителното 17-о място 4 кръга преди края на сезона. Тимът от Ла Коруня започна мача мотивирано и концентрирано с мисъл за победа, но Лукас..

публикувано на 21.04.18 в 08:56