Шест златни медала за състезателите по шотокан карате от европейското

4
Състезателите ни завоюваха 6 златни медала в Полша
Снимка: БФШК

От 13 до 15 април се проведе осмото SKDUN Европейско първенство по шотокан карате – до и Европейска Кохай Купа в гр. Доброва Горница, Полша. В силното състезание участваха състезатели от близо 30 европейски държави.

Българските национали (мъже и жени) спечелиха общо пет златни, шест сребърни и осем бронзови медала в индивидуалните дисциплини. Сред тях на първите места са и тези състезатели участвали в най-престижните категории - Оупен и Мастърс. Европейски шампиони сме и на груповото представяне за мъже, откъдето идва и шестият златен медал за България.

Голям успех записа България и на Европейската Кохай купа, където сме втори на комплексното класиране. Децата участници бяха представители на голяма част от клубовете на федерацията.

Златните медали спечелиха Борислава Ганева (категория над 58 кг), Пламен Кирилов (до 67 кг), Тихомир Тодоров (над 87 кг), Илиян Илиев (Оупън категория) и Реми Бобев (Мастърс категория).