САЩ и Чехия са на финала на „Фед къп“

Мадисън Кийс донесе третата победа на САЩ

Защитаващият титлата си отбор на Съединените щати се класира за финала на "Фед къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

Американките взеха непреодолим аванс от 3-1 победи като гост на Франция в полуфиналния мач, който се игра на червени кортове в Екс-ан-Прованс.

Двата тима си размениха по една победа след първия ден, но САЩ спечелиха след два успеха в мачовете на сингъл днес. Шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс разгроми Кристина Младенович с 6:2, 6:0 за 54 минути.

Медисън Кийс, 13-а в световната ранглиста, спечели срещу Полин Пармантие със 7:6 (4), 6:4 за 1:42 час. Кийс губеше с 1:4 в първия сет, но успя да спечели тайбрека, а във втората част направи пробив в деветия гейм, който й беше достатъчен за крайния успех.

В спора за титлата американките ще играят срещу тима на Чехия, който в другия полуфинал спечели с 4-1 като гост на Германия.

Финалната среща е на 10 и 11 ноември в Чехия.