Елица Костова отпадна в Истанбул

Елица Костова

Българката Елица Костова загуби в решителния втори кръг на квалификаците на  турнира по тенис на червени кортове в Истанбул (Турция) от сериите "Интернешънъл" на УТА с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 10 Костова претърпя поражение от четвъртата в схемата на пресявките Аранча Рус (Холандия) с 2:6, 0:6 за 78 минути.
Левичарката Рус стартира с пробив, а след това взе осем поредни гейма, за да си осигури третата победа в три мача срещу българската си съперничка.
Костова ще участва в основната схема на двойки. Тя и унгарката Река-Лука Яни ще започнат срещу китайките Чън Лян и Шуай Чжан. В основната схема на сингъл пък ще играе първата ракета на България Виктория Томова, която по-рано днес преодоля квалификациите след успех над холандката Рихел Хогенкамп с 6:1, 6:2.