19-годишен се класира на финала в Барселона

Циципас стигна дебютен финал

Стефанос Циципас от Гърция стигна до първия си финал в кариерата на „АТР 500“ турнира в Барселона на клей.

19-годишният тенисист от Атина се наложи над петия поставен Пабло Кареньо Буста от Испания със 7:5, 6:3 за малко повече от час и половина игра.

В първия сет Циципас поведе с 3:0, но съперникът успя да върне пробива в деветия гейм, след като спаси сетбол, а после и изравни за 5:5. Тийнейджърът не се отчая и спечели частта с брейк в последния гейм.

Във втория сет гъркът проби за 4:2 и при 5:3 сервираше за място на финала. Циципас ликува, след като реализира втория си мачбол.

Той наниза 5 аса, вкара 61 процента първи сервис и спечели 78 процента от точките при разиграването му.

За титлата в неделя Стефанос ще спори с победителя от срещата между десеткратния шампион Рафаел Надал и Давид Гофен.