Шампионката Халеп е на четвъртфинал

Симона Халеп

Водачката в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мадрид, който е от най-високата категория „Премиер задължителен“.

Защитаващата титлата си от последните два сезона Халеп победи квалификантката Кристина Плишкова (Чехия) с 6:1, 6:4 за 75 минути.

26-годишната румънка направи три пробива в двубоя, нито един път не загуби подаването си и записа 15-а поредна победа в испанската столица. Тя завърши мача с 20 печеливши удара и 13 непредизвикани грешки.

В спор за място на полуфиналите Халеп ще играе срещу сестрата на Кристина - №6 в схемата Каролина Плишкова.

Холандката Кики Бертенс отстрани втората поставена Каролине Вожняцки с 6:2, 6:2. Датчанката имаше шанс да оглави ранглистата в понеделник, ако беше спечелила титлата в Мадрид.