Джеко в момента има договор до 2020 г.

Ръководството на „Рома“ ще предложи нов договор на своя голмайстор Един Джеко, съобщават италианските медии.

Въпреки че настоящият договор на босненския национал изтича през лятото на 2020 година, от щаба на „вълците“ искат да го удължат с още една година. Според „Гадзета дело спорт“ шефовете на Рома ще увеличат и годишното възнаграждение на играча, който в момента получава по 4.5 милиона евро на сезон.

През зимата 32-годишният нападател бе много близо до това да напусне „Олимпико“ в посока „Челси“, но в крайна сметка реши да остане в италианската столица.

През настоящата кампания Джеко вкара 24 гола във всички турнири – 12, от които в Шампионската лига, където „джалоросите“ достигнаха до полуфиналите.

И "Балкан" с победа във ФИБА Европа

Вицешампионът на България "Балкан" постигна победа със 79:68 (27:20, 18:19, 15:15, 19:14) като гост на кипърския АЕК (Ларнака) като гост в първи мач от втора група на баскетболния турнир ФИБА Европа. Баскетболистите от Ботевград контролираха напълно мача, като още в средата на първата четвърт поведоха в резултата и до самия край на срещата не позволиха..

публикувано на 18.10.18 в 07:48

"Левски" заопочна с победа в турнира ФИБА Европа

Отборът на "Левски Лукойл" спечели убедително първия си мач от баскетболния турнир ФИБА Европа. В среща от седма група в зала "Универсиада" "сините" се наложиха с 83:65 (26:23, 24:8, 17:20, 16:14) над украинския "Днипро".   Баскетболистите на Константин Папазов предрешиха изхода от мача във втората четвърт. В първата те бяха взели преднина от три точки,..

публикувано на 18.10.18 в 07:39

"Монтана" с втора победа в Адриатическата лига

Шампионът на България по баскетбол за жени "Монтана" постигна втора победа в тазгодишното издание на Адриатическата лига. В двубой от третия кръг "Монтана" се наложи у дома с 98:86 (16:20, 24:19, 30:22, 28:25) над босненския "Бановици". Състезателките на старши треньора Стефан Михайлов срещнаха сериозен отпор през първото полувреме, което завърши при..

публикувано на 17.10.18 в 20:27

Италианци разгромиха "Рилски спортист" в турнира за купата на ФИБА Европа

Мъжкият отбор на "Рилски спортист" започна участието си в група "В" на баскетболния турнир за Купата на ФИБА Европа с разгромна загуба от италианския "Варезе" със 76:95 (16:29, 17:25, 24:25, 19:16). В Самоков гостуващият отбор не остави никакво съмнение в по-високата си класа и още през първото полувреме натрупа разлика от над 20 точки, която задържа без..

публикувано на 17.10.18 в 20:23
Шахид Хан

Шахид Хан оттегли предложението си да купи "Уембли"

Американецът Шахид Хан оттегли своята оферта да купи стадион "Уембли", а плановете на Футболната асоциация на Англия за разпродажба на стадиона за момента се провалят. "Господин Хан оттегли своето предложение. Без необходимата подкрепа той се е почувствал раздвоен", заяви Мартин Глен,  изпълнителен директор на ФА. През април милиардерът предложи план за..

публикувано на 17.10.18 в 19:54
Юлия Гьоргес

Юлия Гьоргес на четвъртфинал в Люксембург

Поставената под номер 1 в схемата Юлия Гьоргес (Германия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Люксембург с награден фонд 250 хиляди долара. Германката победи Анна Блинкова (Русия) с 6:1, 6:4 за 74 минути. Гьоргес, която игра финал в Люксембург през 2010 година, ще срещне в спор за място на полуфиналите шестата в схемата..

публикувано на 17.10.18 в 19:37
„Милан“

"Милан" с рекордни загуби в последната година

Седемкратният футболен първенец на Европа "Милан" е на загуба от 126 милиона евро за финансовата година 2017/18, показват документите, публикувани от италианския клуб. За последните 14 години "росонерите" са назад със 730 милиона евро, като 460 милиона са за последните 5 години. По-рано тази година Милан публикува друг доклад, в който се показваше, че..

публикувано на 17.10.18 в 19:02