Новак Джокович продължава напред в Рим

Новак Джокович

Четирикратният шампион Новак Джокович (Сърбия) и поставеният под номер 4 в схемата Марин Чилич (Хърватия) се класираха за третия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 5.44 милиона евро.

Джокович, който е 11-ти поставен, победи Николоз Басилашвили (Грузия) с 6:4, 6:2 за 77 минути.

Следващият съперник на сърбина е Алберт Рамос (Испания), който елиминира номер 8 Джон Иснър (САЩ) с 6:7(5), 7:6(2), 7:6(5) за 2:52 часа.

Двамата си размениха само по един пробив в мача в третия сет, а Иснър наниза 30 аса, но това не му беше достатъчно.

Номер 4 Чилич спечели срещу Райън Харисън с 6:7(3), 6:1, 7:6(1).

Двубоят беше прекратен снощи в тайбрека на първия сет и се доигра днес.

Номер 7 Кевин Андерсън (Южна Африка) отпадна във втория кръг.

Той загуби първия сет срещи Аляж Бедене (Словения) с 4:6, след което прекрати участие заради контузия.

Десетият поставен Пабло Кареньо Буста (Испания) продължава в третия кръг след успех срещу Стийв Джонсън (САЩ) с 6:4, 2:6, 6:4 за 2:04 часа.