„Черно море“ излъга „Локо“ (Пд) в битката за Европа

„Черно море“ победи „Локомотив“ (Пд) с 2:1

„Черно море“ победи „Локомотив“ (Пловдив) с 2:1 и взе минимален аванс преди реванша, в борбата за 7-ото място във футболното ни първенство.

Победителят от двойката ще играе с третия в класирането на Първа футболна лига за място в турнира Лига Европа.

През първото полувреме домакините от Варна бяха по-активният отбор, но не успяха да отбележат гол.

Първата ситуация за „Черно море“ в мача бе в 3-та минута, когато Георги Божилов стреля от дистанция, но топката премина встрани от вратата на „Локомотив“.

В 13-та минута Радослав Василев стреля към вратата на гостите със задна ножица, но топката излезе в аут.

В 20-та минута бе най-чистото положение през първата част за „Локомотив“, когато Симеон Райков стреля, но вратарят Благой Макенджиев улови топката.

В 54-та минута Георги Илиев с прецизен удар от около 25 метра се опита да прехвърли вратаря на гостите Антони Милина, но за късмет на „Локомотив“ топката премина на сантиметри встрани от вратата.

Малко след това домакините отново пропиляха чиста възможност.

Първо Атанас Зехиров бе изведен отдясно и стреля, но вратарят Антони Милина изби топката, а при последвата добавка Юго Кононго стреля високо над вратата от 4-5 метра.

В 61-та минута Атанас Зехиров със страхотен удар по диагонал отдясно с външен фалц успя да изведе „Черно море“ напред в резултата.

В 64-та минута Мехди Фенуш се възползва от грешка на гостите в средата на терена, открадна топката, напредна и с техничен удар по земя удвои преднината на домакините.

В 84-та минута гостите от Пловдив намалиха пасива си, след като Абделхаким Буна проби отляво и центрира в наказателното поле на „Черно море“, където Филип Михалевич, който бе оставен непокрит, вкара за 1:2.

Във 2-та минута на даденото от съдията 2-минутно продължение Анте Аралица от гостите получи директен черевн картон.

Ррещата реванш е в събота от 19 часа и 45 минути в Пловдив.