„Хюстън“ изравни серията срещу шампионите в НБА

НБА

Отборът на „Хюстън Рокетс“ изравни финалната серия на Западната конференция на НБА срещу шампиона „Голдън Стейт Уориърс“ на 1-1, след като спечели със 127:105 във втория мач.

Джеймс Хардън и компания излязоха пределно мотивирани да не допускат втора поредна домакинска загуба в „Тойота Сентър“, като дръпнаха с пет точки след първата част и с 14 на почивката. Ракетите не намалиха оборотите и взеха и следващите две части, за да запишат убедителна победа с 22 точки разлика.

Най-резултатен за успеха бе Хардън с 27 точки и 10 борби, Ерик Гордън също се отчете с 27 точки от пейката, а Пи Джей Тъкър добави 22.

За „Уориърс“ на високо ниво бе единствено Кевин Дюрант, който отбеляза 38 точки, Стеф Къри завърши мача с 16 точки, 7 борби и 7 асистенции, но Клей Томпсън реализира едва 8 точки.

Следващите два мача от серията са в Оукланд.

Кайл Едмънд

Кайл Едмънд триумфира в Антверп

Британецът Кайл Едмънд спечели първата си титла от турнирите на АТП, след като победи французина Гаел Монфис с 3:6, 7:6(2), 7:6(4) на финала в Антверп. Едмънд, номер 15 в световната ранглиста, загуби сет за първи път на турнира, но успя да стигне до пълния успех след малко под два часа и половина на корта. 23-годишният британец доминираше в тайбрека на..

публикувано на 21.10.18 в 20:41
Бруно Акрапович

Треньорът на "Локомотив" Пловдив: Жал ми е за футбола

"Жал ми е за отбора и за българския футбол". Това заяви след загубата с 0:1 от "Дунав" в Русе Бруно Акрапович. Старши-треньорът на "Локомотив" Пловдив бе разочарован от съдийството в срещата от 12-ия кръг на първа професионална футболна лига. "Всеки път е еднаква схемата със съдиите. Вече една година съм тук и това ми струва много нерви. Ако продължава..

публикувано на 21.10.18 в 19:52
Григор Димитров

Григор Димитров стартира срещу квалификант във Виена

Григор Димитров ще започне участието си на турнира по тенис във Виена срещу квалификанта Михаил Кукушкин от Казахстан. Двубоят им ще се проведе във вторник, а при евентуална победа българинът ще се изправи срещу Денис Кудла или Андрей Рубльов. Димитров и Кукушкин са играли помежду си три пъти досега, като казахстанецът е излязъл победител в два..

публикувано на 21.10.18 в 19:49
Мартин Луков

"Дунав" с трети успех, победи "Локомотив (Пловдив)

Отборът на "Дунав" записа трета победа от началото на сезона в първа професионална футболна лига, след като надви "Локомотив" (Пловдив) с 1:0 на Градския стадион в Русе. Това бе и първи успех на русенския тим начело с новия треньор Людмил Киров. В 11-ата минута Ндиайе стреля опасно с глава, но топката премина над вратата на гостите. В 19-ата минута..

публикувано на 21.10.18 в 19:44
Стефанос Циципас спечели финала в Стокхолм

20-годишен грък с титла в Швеция

Стефанос Циципас спечели първа титла на АТП в кариерата си, след като триумфира на турнира по тенис за мъже в Стокхолм (Швеция) с награден фонд 612 755 евро. 20-годишният грък надигра на финала латвиеца Ернестс Гулбис с 6:4, 6:4. Циципас загуби два финала тази година, но този път бе безупречен и спечели титлата в Стокхолм след победа за час и 22 минути..

публикувано на 21.10.18 в 19:40
Георги Костадинов

Георги Костадинов с асистенция в Русия

Българският национал Георги Костадинов направи много силен мач и се отличи с важен пас за обрата, който неговия "Арсенал" (Тула) осъществи във футболното първенство на Русия. "Арсенал" спечели като гост в 11-ия кръг срещу Спартак (Москва) с 3:2. Капитанът на националния отбор Ивелин Попов не беше в групата на спартаковци. Бразилецът Зе Луиш вкара и двата..

публикувано на 21.10.18 в 19:28
Диа Евтимова

Диа Евтимова с титла в Израел

Диа Евтимова спечели десета титла на сингъл в кариерата си, след като се наложи с 6:4, 3:6, 7:6(6) над рускинята Анастасия Прибилова на финала на турнира в Офаким, Израел. Преди две седмици 31-годишната софиянка спечели първия си трофей за сезона в Херцлия. Диа Евтимова спечели много важен пробив в третия гейм на последния сет, но след това отстъпи след..

публикувано на 21.10.18 в 19:02