Буфон напуска „Ювентус“, но може да продължи с футбола

Джанлуиджи Буфон ще изиграе в събота последния си мач с "Юве"

Легендарният италиански вратар Джанлуиджи Буфон обяви днес, че ще напусне „Ювентус“ след последния мач от Серия А за сезона този уикенд, но не потвърди, че смята да сложи край на професионалната си кариера.

Очакваше се 40-годишният страж да спре с футбола след края на сезона, но на пресконференция днес той не разкри какви са бъдещите му планове.

"В събота ще изиграя последния си мач за „Ювентус“. Да завърша това приключение с два трофея, с подкрепата на президента Аниели и на всички "бианконери" е наистина красиво. Моите принципи винаги са били честността, лоялността и борбата с лицемерието. Изпитвам силни емоции в този момент, но съм щастлив. Винаги давах всичко от себе си", сподели Буфон, който ще застане на вратата на „Юве“ за последен път в двубоя с „Верона“ в събота.

"До преди 15 дни изглеждаше сигурно, че ще спра с футбола, но преди няколко дни получих няколко интересни предложения, както за роля на терена, така и извън него. В събота ще изиграя последния си мач с „Ювентус“ и след това ще помисля спокойно два-три дена, но съм сигурен, че ще взема решението, което сърцето ми подсказва", допълни вратарят.

Буфон е печелил още пет пъти Купата на Италия, шест пъти Суперкупата на страната и Купата на УЕФА с „Парма“, но най-ценният му трофей без съмнение е световната купа с Италия през 2006 година. Джиджи обаче така и не успя да триумфира в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига, където „Ювентус“ изгуби два финала в последните години. Вратарят на торинци има общо 1050 мача в професионалния футбол.

Григор Димитров се наложи над Миша Зверев

Григор Димитров започна успешно защитата на титлата си в Синсинати и преодоля втори кръг. Той елиминира неудобния левичар Миша Зверев със 7 на 6 и 7 на 5.  Мачът започна с няколко часа закъснение заради дъжд, а в началото на двубоя шампионът трябваше да превъзмогне значителен спад в играта си. Следващият опонент на победителя е Новак Джокович, срещу..

публикувано на 16.08.18 в 03:58

Атлетико Мадрид е носителят на Супперкупата на Европа

Отборът на Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа за трети път в историята си, след като победи градския си съперник Реал Мадрид с 4:2 след продължения в естонската столица Талин. Двубоят започна отлично за победителя в Лига Европа от миналия сезон, след като още преди да е изминала минута, централният нападател на тима Диего Коста се пребори за..

публикувано на 16.08.18 в 01:04
Лионел Меси

„Барселона“ разгроми „Бока Хуниорс“

„Барселона“ разгроми аржентинския „Бока Хуниорс“ с 3:0 и спечели купата "Жоан Гампер". Двубоят се игра пред над 70 хиляди зрители на "Камп Ноу". Испанският футболен шампион спечели двубоя с попадения на новото попълнение Малком в 18-ата минута, на Лионел Меси в 39-ата и на Рафиня Алкантара в 67-ата. За Меси това беше първо попадение като..

публикувано на 15.08.18 в 21:48
Слоун Стивънс

Слоун Стивънс с нов успех в Синсинати

Шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати с награден фонд 2.87 милиона долара. Поставената под номер 3 в схемата американка победи квалификантката Татяна Мария (Германия) с 6:3, 6:2 за 71 минути. Стивънс, която миналата седмица загуби финала на турнира..

публикувано на 15.08.18 в 21:46
Пламен Коанстантинов

Волейболистите ни биха Русия във Варна

Националният ни отбор по волейбол за мъже спечели тренировъчната двустранна игра срещу Русия, която се проведе в Двореца на културата и спорта във Варна. Нашите се наложиха над победителя в дебютното издание на Лигата на нациите с 3:2 гейма (23:25, 25:23, 21:25, 25:16, 15:7) за 1:58 часа. Селекционерите на двата тима Пламен Константинов и..

публикувано на 15.08.18 в 21:25

Голмайсторът на „Ботев“ пропуска пловдивското дерби

Голмайсторът на „Ботев“ (Пловдив) Стивън Петков няма да играе в дербито с „Локомотив“ (Пловдив) от 5-ия кръг на Първа футболна лига. Това  стана ясно преди днешната тренировка на "канарчетата". Нападателят на "жълто-черните" има травма на глезена и ще бъде извън терените поне 20 дни. Той получи контузията по време на мача с „Берое“ от..

публикувано на 15.08.18 в 21:21
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов четвъртфиналист на двойки в Меербуш

Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Меербуш (Германия). Турнирът е с награден фонд 43 хиляди евро и гостоприемство. Кузманов и Максим Жанвие (Франция) елиминираха вторите поставени Дъстин Браун и Андре Бегеман..

публикувано на 15.08.18 в 21:15