Габриел Донев продължава в Созопол

Габриел Донев
Снимка: Архив на Г. Донев

Габриел Донев се класира на четвъртфинал на турнира по тенис на твърди кортове "Санта Марина Къп" в Созопол с награден фонд 15 000 долара.

21-годишният Донев надделя над поставения под №8 германец Щефан Зайферт с 6:4, 6:1 за 76 минути, след като взе девет от последните десет гейма в двубоя.

Така той си осигури 2 точки за световната ранглиста и 438 долара.

Малко след края на мача на Донев в Созопол заваля дъжд, което наложи прекратяването на останалите срещи.

Така двубоите на другите двама българи от втория кръг на надпреварата Александър Лазаров и Мартин Димитров ще започнат със закъснение по-късно днес, ако времето позволи.

Шестият в схемата Лазаров ще играе срещу италианеца Рикардо Гедин,  а Димитров пък се изправи срещу четвъртия поставен Александър Игошин (Русия).
Глеб Алексеенко и брат му Вадим ще трябва да платят по 250 хиляди долара глоба.

Украински близнаци изхвърлени доживот от тениса

Близнаците Глеб и Вадим Алексеенко от Украйна бяха наказани да не практикуват тенис до края на своя живот. Всеки един от 35-годишните състезатели трябва да плати и глоба в размер на 250 хиляди долара. Братята Алексеенко, които в момента са извън първите хиляди в световната ранглиста, са признати за виновни в уреждане на мачове на турнири в Румъния,..

публикувано на 16.10.18 в 11:18
Центърът за ски и сноуборд на закрито в София

В центъра за ски и сноуборд на закрито в София тренират хора от всякакви възрасти

От няколко месеца в София работи спортен център за ски и сноуборд на закрито. В него, освен любители на зимните спортове, тренират и професионални спортисти, както и деца от ски-училища. За шестте месеца, откакто центърът съществува, в него са карали над 700 души.   "Всякакви хора идват - от хора, които никога не са се качвали на ски през живота си,..

публикувано на 16.10.18 в 11:11
Юсейн Болт може да заиграе в

Юсейн Болт с оферта да играе в Малта

Олимпийски и световен шампион на 100 и 200 метра от Ямайка Юсейн Болт може да подпише професионален договор с малтийския футболен  "Ла Валета".  Клубът е отправил официална оферта за Болт, която ще включва участие във финала за Суперкупата на страната. Изпълнителният директор на тима Гастон Слимен е ентусиазиран от идеята носителят на осем златни..

публикувано на 16.10.18 в 11:00
Адриан след награждаването, заедно с треньора Ивайло Трайков.

Адриан Андреев бил със забрана да играе във финала в Буенос Айрес

Сребърният медалист на двойки в тениса от Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес Адриан Андреев е имал сериозен здравословен проблем преди двубоя. 17-годишният българин, който е вече четвърти в световната ранглиста при юношите, се отказа в малкия финал за бронза при резултат 4:6, 1:3.  „Лекарите му забраниха да излезе във финала на..

публикувано на 16.10.18 в 10:41
Рахийм Стърлинг (вляво) вкара два гола за успеха на Англия.

Англия победи Испания като гост след 31 години

Отборът на Англия спечели с 3:2 като гост срещу Испания в двубой от група А4 от турнира Лигата на нациите.  Рахим Стърлинг откри резултата в Севиля след 16 минути игра след центриране на Маркъс Рашфорд. В 30-ата минута Хари Кейн изведе Рашфорд и нападателят на "Манчестър Юнайтед" реализира второ попадение във вратата на своя съотборник на клубно ниво..

публикувано на 16.10.18 в 09:52
Остън Матюс (в син екип) се отличи с две асистенции.

Шеста победа за "Торонто" в НХЛ

Гарет Спаркс спаси 33 удара при неочакван старт на вратата на "Торонто Мейпъл Лийвс", а Каспери Капанен вкара два гола при победата с 4:1 срещу "Лос Анджелис Кингс" в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).  Патрик Марло и Мич Марнър също се разписаха за Кленовите листа, които спечелиха шест от първите си седем мача през сезона. Остън..

публикувано на 16.10.18 в 09:37
Националният ни отбор гостува тази вечер на Норвегия

Норвегия – България пряко по „Хоризонт“

Националният ни отбор по футбол гостува тази вечер на Норвегия в мач от 3-та група на трета дивизия в турнира Лига на нациите. Срещата е от 21 часа и 45 минути и ще я предаваме пряко по "Хоризонт". В същия час е и другия двубой от нашата 3-та група между Словения и Кипър. Останалите срещи от турнира, които ще се изиграят днес са:..

публикувано на 16.10.18 в 07:47