Васко Младенов постигна нови победи в Тунис

Васко Младенов

Васко Младенов се класира за четвъртфиналите на сингъл и за полуфиналите на двойки на турнира по тенис в Джерба (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Държавният шампион на България за миналата година Младенов победи японския квалификант Рен Накамура с 6:4, 6:2 за 94 минути.

Двамата тенисисти си размениха по два пробива до 4:4 в първия сет. Младенов взе подаването на съперника си за 5:4 и затвори сета на собствен сервис. Във втората част Младенов поведе с 4:0 и без проблеми приключи мача.

За място на полуфиналите българинът ще играе срещу втория поставен Моез Ешарги (Тунис).

На двойки вторите поставени Младенов и Анис Горбел (Тунис) се класираха за полуфиналите след успех над Кейвон Табризи (Швейцария) и Марко Вейнович (Швеция) с 6:1, 6:0.