„Пирин“ побутна „Витоша“ към Втора лига

Снимка: Спортал

Отборът на „Пирин“ победи като гост „Витоша“ с 1:0 в първи мач за разпределение на местата от 11-о до 14-о на Първа лига по футбол. Така тимът от Благоевград побутна бистричани към Втора лига, защото загубилият след реванша в понеделник изпада директно. Спечелилият ще играя бараж с тим от Втора лига за оставане в елита. Единственият гол на стадиона в Бистрица реализира Юлиян Попев в 58-ата минута.

Съставът на „Витоша“ направи първата много сериозна ситуация за гол в 36-та минута, когато Стефан Христов стреля към вратата на гостите и топката бе избита от голлинията. Иначе благоевградчаните бяха по-опасни, но няколко неточни удара, най-добрият от които на Анти Рениа, оставиха мача без гол до полувремето.

„Витоша“ пропусна второ добро положение в 52-та минута чрез Григор Долапчиев, а шест по-късно гостите поведоха в резултата. Конър Хендерсън центрира от ъглов удар и Юлиян Попев вкара с глава. „Витоша“ бе отново близо до изравняване в 71-та минута, но Долапчиев не улучи вратата. Последваха минути на игрово предимство за бистричани, които обаче не успяха да вкарат гол, въпреки че създадоха доста положения.

Феновете на

Тарторът на агитката на "Милан" към играчите: Вие сте срам!

Запалянковците на "Милан" реагираха гневно след загубата в дербито с градския съперник "Интер". "Росонерите" паднаха с 0:1 след гол на Мауро Икарди в добавеното време на мача. "Дербитата трябва да се играят до последен дъх. Да се бориш, да си готов на битка, дори ако трябва да плюеш кръв. Но срещу Интер нямаше нищо от това. Вие сте срам! От тези, които..

публикувано на 23.10.18 в 11:16
Антонио Конте

Антонио Конте се пазари с „Реал“ за заместник на Лопетеги

Бившият мениджър на „Челси“ Антонио Конте е вариант за старши треньор на европейския шампион „Реал“ (Мадрид) в случай, че сегашният наставник Хулен Лопетеги бъде уволнен. Мадридчани започнаха колебливо в първенството на Испания и след 9 кръга са на 7-а позиция с 14 точки, като все пак изоставането от лидера „Барселона“ е само 4 точки...

публикувано на 23.10.18 в 11:12
Вратарят на

"Колорадо" с убедителен успех срещу "Филаделфия" в НХЛ

Мико Рантанен вкара два гола, а Мат Нието и Габриел Ландескуг добавиха по един за успеха на "Колорадо Аваланч" с 4:1 над "Филаделфия Флайърс".  "Лавината" записа днес трета победа като гост през сезона. Ландескуг пък продължава головата си серия и вече има 8 попадения, след като преди две нощи наниза хеттрик при визитата на "Ню Джърси". Вратарят Семьон..

публикувано на 23.10.18 в 10:58
Юрген Мелцер продължава във Виена.

Ветеран победи Раонич в последния турнир в кариерата си

Канадският тенисист Милош Раонич претърпя загуба от 37-годишния ветеран Юрген Мелцер в двубой от първи кръг на турнира във Виена, който е от категория „АТР 500“. Участващият с покана от организаторите австриец, който е 426-и в света, спечели мача със 7:6 (6), 7:5. Левичарят Мелцер е двукратен победител в турнира и обяви, че това състезание..

публикувано на 23.10.18 в 10:34
Леброн Джеймс наниза 32 точки и подаде 14 асистенции, но това не беше достатъчно.

Трета поредна загуба за Леброн Джеймс и "Лейкърс"

Дабъл-дабъл на Леброн Джеймс, както и на Джош Харт, не помогнаха на "Лос Анджелис Лейкърс" да се спаси от поражение у дома срещу "Сан Антонио Спърс" със 142:143 след продължение в дербито на деня.  Джеймс вкара 32 точки и подаде 14 асистенции, докато Джош Харт завърши с 20 точки и 10 борби. Това е трето поредно поражение за "езерняците", които все още..

публикувано на 23.10.18 в 10:06

Нови емоции в Шампионската лига тази вечер

Мачовете от третия кръг във вторите четири групи на Шампионската футболна лига на Европа предстоят тази вечер от 22:00 часа наше време. В група "Е": АЕК (Атина) - "Байерн" (Мюнхен) - от 20:00 часа и "Аякс" - "Бенфика"  Група "F": "Хофенхайм" - "Лион", "Шахтьор" (Донецк) - "Манчестър Сити" Група "G": "Реал" (Мадрид) - "Виктория" (Пилзен), "Рома" -..

публикувано на 23.10.18 в 08:00

Нулево равенство между "Реал Сосиедад" и "Жирона"

Отборите на "Реал Сосиедад" и "Жирона"  завършиха наравно 0:0 в последния мач от 9-ия кръг в Примера дивисион. "Реал" бе по-активният от двата тима. Домакините отправиха 8 точни удара, но така и не успяха да отбележат, а удар на Сандро Рамирес  намери гредата в 67-ата минута. Вратарят Ясин Буну бе големият герой за гостите, като се..

публикувано на 23.10.18 в 07:52