"Айнтрахт" (Франкфурт) изненада фаворита "Байерн" (Мюнхен) и грабна купата на Германия

"Айнтрахт" (Франкфурт)

"Айнтрахт" (Франкфурт) изненадващо спечели купата на Германия по футбол. На финала в Берлин "орлите" победиха с 3:1 фаворита "Байерн" (Мюнхен), за да триумфират с петия си трофей в надпреварата. Анте Ребич даде аванс в полза на "Айнтрахт" още в 11-ата минута след асистенция на Кевин-Принс Боатенг. В 53-ата минута Роберт Левандовски изравни резултата, след като получи топката от Джошуа Кимих, а головият му удар във вратата, пазена от Лукаш Храдецки, се получи след рикошет. Баварците не успяха да наложат превъзходство в последния мач на Юп Хайнкес начело на отбора. Опитният 73-годишен специалист замени Карло Анчелоти, но успя да спечели само шампионската титла в Германия. В 80-ата минута удар Матс Хумелс с глава се отби в гредата. Само две минути по-късно хърватският национал Ребич се разписа за 2:1, носейки огромната радост за запалянковците от Франкфурт. От "Байерн" протестираха, че Боатенг е играл с ръка при извеждащото подаване за Анте Рабич, но голът беше зачетен след преглед на повторенията. В добавеното време грандът от Мюнхен имаше претенции за дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Хави Мартинес, но главният съдия Феликс Цвайер не уважи претенциите на шампионите. В шестата минута на продължението Мият Гачинович се разписа на празна врата за крайното 3:1, след като стражът Свен Улрайх беше напуснал наказателното си поле в опит да помогне на нападателите да изравнят резултата.

Айнтрахт спечели купата на страната за първи път след 1988 година и взе реванш за поражението си от "Борусия" (Дортмунд) в мача за трофея през миналия сезон. Старши треньорът на "орлите" Нико Ковач ще поеме "Байерн" от лятото, а мястото му във Франкфурт ще бъде заето от австриеца Ади Хютер.