"Витоша" смълча Благоевград

"Пирин" (Благоевград) изпадна от Първа професионална лига. В плейофния мач-реванш за оставане в елита благоевградчани загубиха с 1:2 у дома от "Витоша" (Бистрица) и изпаднаха с общ резултат 2:2 благодарение на правилото за гол на чужд терен. В първия мач Пирин спечели с 1:0.

Тимът на Витоша, който през целия сезон бе на дъното на таблицата, записа първа победа като гост за сезона и получи възможност да запази мястото си в Първа лига, но за целта ще изиграе още един бараж срещу втория във Втора лига "Локомотив" (София).

Гостите от Бистрица започнаха по-активно и имаха преимущество до почивката. В 29-а минута мощен удар от 25 метра на Михаил Петров бе спасен от стража на Пирин Георги Георгиев.

По-настойчавата игра на "Витоша" даде резултат и в рамките на три минути бистричани заличиха пасива от първия мач. Радко Мутафчийски изведе Бистрица в 60-а минута, а три по-късно Григор Долапчиев вкара втори гол, но при паса нападателят бе в засада, която не бе маркирана от рефера.

След още три минути "Пирин" върна един гол чрез Костадин Ничев, който реализира с глава след центриране на Конър Хендерсън, но до края благоевградчани така и не успяха да вкарат изравнителен гол. 13 минути преди края Тодор Траянов от "Пирин" бе намерен непокрит в наказателното поле, но стреля в аут и пропусна отлична възможност да изравни.

"Пирин" (Благоевград) - "Витоша" (Бистрица)  1:2