"Етър" остава в елита

Снимка: Спортал
"Етър" победи "Дунав" в Русе с 2:1. Така с общ резултат 4:1 от двата мача тимът от Велико Търново се класира на 11-то място в първенството и остава в Първа лига. "Дунав" ще играе бараж с третия от Втора лига "Царско село" и при победа ще запази мястото си в елита.
Мачът бе много оспорван. В третата минута "Дунав" създаде опасна атака, която обаче завърши без успех. В шестата минута Димо Атанасов и Васил Шопов се спречкаха помежду си, а съдията ги санкционира с жълт картон.
В 11-ата минута Велко Батрович изскочи сам отляво след пас на Руменов и стреля, но Луков спаси. Последва атака за "Дунав". Ндиайе се оказа в чудесна позиция и стреля, но Христо Иванов изби в корнер. До края на първата част русенският тим оказваше непрекъснат натиск, като играта се водеше предимно в половината на гостите от Велико Търново. Въпреки това домакините не успяха да стигнат до попадение.
"Дунав" започна силно и второто полувреме, като в 57-ата минута поведе в резултата. Ндиайе отбеляза с глава, след като засече центриране на Юлиан Ненов от корнер. В 67-ата минута "Етър" изравни резултата. Батрович си изпроси дузпа и я вкара, след като бе фаулиран от вратаря Мартин Луков.
В 75-ата минута двата тима останаха с по 10 души на терена, след като съдията изгони Михаил Милчев и Самб Бадара. "Етър" отбеляза втория гол в продълженията от пряк свободен удар, изпълнен технично от Иван Стоянов. Нарушението извърши Мартин Луков извън наказателното поле.
"Дунав" (Русе) - "Етър" (Велико Търново) - 1:2 (0:0)

1:0 Мухамаду Ндийе (57), 1:1 Велко Батрович (68 - дузпа), 1:2 Иван Стоянов (90+2)

"Дунав" (Русе): Мартин Луков, Божидар Ваев, Михаил Милчев, Петър Патев, Христо Попадийн (80 - Христо Лемперов), Васил Шопов, Диян Димов (72 - Сонер Хюсеин), Красимир Станоев (64 - Карлос Ятоба), Юлиан Ненов, Исмаил Иса, Мухамаду Ндиайе

"Етър" (Велико Търново): Христо Иванов, Георги Пашов, Димо Атанасов, Венцислав Василев, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Аласана Мане, Румен Руменов (70 - Никола Колев), Самб Бадара, Даниел Младенов, Велко Батрович (78 - Иван Иванов)