от 07.00 часа

Волейболистките ни с втора победа в Златната лига

Националките победиха и Украйна
Снимка: БФВ

Женският ни национален отбор по волейбол записа втора победа в Златната европейска лига. В столичната зала „Христо Ботев“ момичетата на Иван Петков се наложиха над Украйна с 3:1 гейма, в отделните части 32:34, 25:10, 25:22, 25:21 точки и с пълен актив от 6 точки и оглавяват временното класиране в първа група.

Домакините доминираха през цялата среща и само разконцентрирана игра в края на първия гейм не им позволи да запишат чиста победа. В първата част българките имаха преднина от 24:20, след което пропуснаха общо осем геймбола и загубиха с 32:34.Те записаха категоричен успех с 25:10 във втората част, а до края не допуснаха изненада и стигнаха до пълен обрат.

Христина Русева направи силен мач с 21 точки за победата. Гергана Димитрова добави 16 точки, а Мария Каракашева допринесе с 13 точки. За Украйна най-резултатна със 17 точки беше Надя Кодола.

Следващият съперник на българките ще е тима на Азербайджан. Мачът е в събота на 26 май.