Уволниха Хулен Лопетеги

Хулен Лопетеги

Хулен Лопетеги няма да води испанския национален отбор на Световното първенство по футбол.

Той беше уволнен официално днес, часове преди началото на шампионата, от президента на Испанската федерация Луис Рубиалес. Босът на испанския футбол обяви решението на пресконференция днес.

Новият президент на Испанската федерация Луис Рубиалес е бил бесен, заради обявеното решение на Лопетеги да напусне националния отбор и да подпише с „Реал“, твърди "Марка".

Според испанското издание съществува опция баският специалист да бъде уволнен светкавично часове преди началото на Световното първенство. Футболистите се застъпили за селекционера в опит да променят решението на разгневения Рубиалес.

Лопетеги обяви, че няма да говори пред медиите преди да се прибере в Испания.

"Ботев" Враца победи "Етър" с 2:0

$Ботев$ (Враца) се наложи над "Етър" с 2:0 в мач от петия кръг на Първа лига. Попаденията на стадион "Огоста" в Монтана за врачани реализира Петър Атанасов на два пъти.  Нападателят отбеляза в 28-ата минута, а в 65-ата отново той удвои оформи крайния резултат.  Победата бе втора за новака в Първа лига от началото на сезона.

публикувано на 18.08.18 в 23:03
Алеш Чесен, Том Ливингстън и Лука Страджар

Екстремните спортове 12-18 август

ДВА РЕКОРДА ПО КОМ-ЕМИНЕ На 12 август колоездачът Илко Илиев завърши скоростното си преминаване на Ком-Емине. Близо 600-километровото трасе по билото на Стара планина му отне 70 часа и 4 минути. Това е с цели 45 минути по-бързо от предишния рекорд, на Борислав Йорданов. По Ком-Емине, който е най-дългият маркиран пешеходен туристически..

публикувано на 18.08.18 в 22:49

"Челси" победи "Арсенал" с 3:2

"Челси" спечели с 3:2 лондонското дерби срещу "Арсенал" на "Стамфорд Бридж" в среща от втория кръг на английското футболно първенство.   С успеха възпитаниците на Маурицио Сари оглавиха временното класиране с пълен актив от 6 точки, докато градският им съперник остана в дъното без спечелена точка след втората си поредна загуба.   Домакините..

публикувано на 18.08.18 в 22:01

"Ювентус" започна защитата на титлата си с късен обрат във Верона

"Ювентус" започна с победа защитата на титлата си във футболното първенство на Италия, след като спечели с 3:2 като гост на "Киево". Двубоят беше официален дебют за португалската звезда на шампионите Кристиано Роналдо, който обаче не успя да отбележи гол в първия си мач в Серия А.   Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от..

публикувано на 18.08.18 в 21:54
От Танак

От Танак е лидер в рали Германия

Миналогодишният победител От Танак (Естония) с "Тойота Ярис" запази лидерската си позиция преди последния ден на рали на Германия, девети кръг от световния шампионат.   Танак преодоля 15 от общо 18-е скоростни отсечки за 2:23:27.1 часа.     Той има преднина от 43.7 секунди пред шампиона от 2013 година Даниел Сордо (Испания) с "Хюндай i20", а..

публикувано на 18.08.18 в 21:25
Ботев Пд. - Локомотив Пд.  0:1

"Локомотив" спечели пловдивското дерби

Локомотив победи с 1:0 като гост Ботев в очакваното с интерес пловдивско дерби.    Двата съперника изнесоха постна продукция, но с по-разумната си игра "черно-белите" заслужено стигнаха до успеха.     В началото на срещата  "жълто-черните" наложиха надмощие, а съперникът разчиташе на контраатаки.       Постепенно темпота на..

публикувано на 18.08.18 в 21:21
Григор Димитров

Григор Димитров ще запише най-слабото си класиране от 10 месеца насам в ранглистата на АТП

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще запише най-слабо  класиране от десет месеца, след като не успя да защити титлата си на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати.   Димитров снощи загуби на осминафиналите от сърбина Новак Джокович в три сета и от понеделник ще падне с най-малко три места до осмото в класацията на АТП.   За..

публикувано на 18.08.18 в 17:36