Уволниха Хулен Лопетеги

Хулен Лопетеги

Хулен Лопетеги няма да води испанския национален отбор на Световното първенство по футбол.

Той беше уволнен официално днес, часове преди началото на шампионата, от президента на Испанската федерация Луис Рубиалес. Босът на испанския футбол обяви решението на пресконференция днес.

Новият президент на Испанската федерация Луис Рубиалес е бил бесен, заради обявеното решение на Лопетеги да напусне националния отбор и да подпише с „Реал“, твърди "Марка".

Според испанското издание съществува опция баският специалист да бъде уволнен светкавично часове преди началото на Световното първенство. Футболистите се застъпили за селекционера в опит да променят решението на разгневения Рубиалес.

Лопетеги обяви, че няма да говори пред медиите преди да се прибере в Испания.

Първа професионална футболна лига

"Ботев" Враца - ЦСКА София пряко по "Хоризонт"

Два мача от деветия кръг на първа професионална футболна лига ще се изиграят днес. От 17.30 часа "Септември" приема "Локомотив" Пловдив, а от 20.00 часа "Ботев" Враца е домакин на ЦСКА София. Срещата ще се играе в Монтана и ще бъде предавана пряко по програма "Хоризонт" на Българското национално радио. Утре са последните три срещи от кръга. От 15 часа..

публикувано на 22.09.18 в 08:37
Васко Младенов

Васко Младенов на финал в Тунис

Българинът Васко Младенов се класира за финала на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Младенов и представителят на домакините Анис Горбел, поставени под номер 1, се наложиха с 6:3, 5:7, 10:4 над поставените под номер 3 Моез Ешарги (Тунис) и Алекси Клегу (Бенин). Във финала Младенов и Горбел ще..

публикувано на 22.09.18 в 07:43
Славиша Стоянович

Треньорът на "Левски": Притесняват ме пропуските

Старши-треньорът на "Левски" Славиша Стоянович бе много доволен след победата с 4:1 над "Витоша" (Бистрица) в мача от деветия кръг на Първа професионална футболна лига. С този успех "сините“ се реваншираха на феновете за загубата с 0:1 от "Локомотив" в Пловдив в миналия кръг. "След загубата в Пловдив беше трудна седмица - много работа, много..

публикувано на 22.09.18 в 06:57
Росен Кирилов

Росен Кирилов разкри причините за загубата от "Левски"

Старши-треньорът на "Витоша" (Бистрица) Росен Кирилов бе разочарован след категоричната загуба с 1:4 от "Левски" на стадион "Георги Аспарухов" в мач от деветия кръг на Първа професионална футболна лига. “Допуснахме гол още в началото. "Левски" игра много силно, те имат много добри футболисти. Голямата грешка беше през втората част, когато..

публикувано на 22.09.18 в 06:53
Алекс Колев е титуляр в Полша

Българин с победа в Полша

Алекс Колев и съотборниците му от "Арка" (Гдиня) спечелиха с 1:0 срещу гостуващия "Лех" (Познан) в среща от деветия кръг на полската Екстракласа. Българинът започна титуляр и бе заменен в 75-ата минута. Единственото попадение в мача реализира Янота в 76-ата минута след пробив и асистенция на Зарандия. В заключителните минути гол на "Лех" бе..

публикувано на 22.09.18 в 06:49
Играчите на

"Щутгарт" без успех в Германия

Отборът на "Щутгарт" завърши 0:0 с гостуващия "Фортуна" (Дюселдорф) в първия мач от четвъртия кръг на германската Бундеслига. Домакините имаха инициативата и владееха повече топката, но така и не успяха да намерят верния път към противниковата врата, отправяйки само два точни удара. Новакът от Дюселдорф имаше добри положения, но също не успя да..

публикувано на 22.09.18 в 06:46
Тодор Скримов

Тодор Скримов: С помощ от публиката трябва да бием и САЩ

Тодор Скримов бе най-резултатен с 18 точки за България при успеха с 3:0 гейма над Иран във втората фаза от световното първенство по волейбол за мъже, на което страната ни е домакин заедно с Италия. "Беше важно да играем добре. Радвам се, че успях да намеря началния удар. Започнахме добре и агресивно още от първата точка и това е голямата..

публикувано на 22.09.18 в 06:42