Фернандо Йеро ще води Испания на Мондиала

Йеро (вдясно) замени Лопетеги (в средата)

Спортният директор на Испанската футболна федерация Фернандо Йеро ще замени Лопетеги на поста селекционер на националния отбор, предаде ТАСС.

Лопетеги днес бе уволнен два дена преди първия мач на Ла Фурия на Мондиала срещу Португалия в петък.

50-годишният Йеро е легенда на „Реал“ (Мадрид) и националния отбор на Испания, за който железният защитник записа 86 срещи в периода 1989–2002.

Треньорската си кариера стартира през 2014 г. като асистент в „Реал“, а през сезон 2016/2017 бе наставник на „Овиедо“, но напусна отбора, след като не успя да го изведе до промоция в елита.

По-късно днес Йеро ще изведе испанския тим за днешната им тренировка, след която е насрочена и пресконференция с медиите.

Фред подписа за 5 години

Фред подписа с „Манчестър Юнайтед“

Вицешампионът на Англия „Манчестър Юнайтед“ се сдоби с второ ново попълнение за това лято. Това е бразилският полузащитник Фред, който идва от украинския „Шахтьор“ (Донецк). 25-годишният бразилец, чието пълно име е Фредерико Родригеш де Паула Сантош, подписа договор за пет сезона с възможност за удължаването му с още един. По неофициална..

публикувано на 21.06.18 в 17:11
Дания и Австралия завършиха 1:1

Дания и Австралия не успяха да се победят

Отборите на Дания и Австралия завършиха 1:1 в двубой от група „С“ на Световното първенство по футбол в Русия, който се игра в град Самара. Кристиан Ериксен откри резултата за скандинавците в седмата минута след отличен пас на Николай Йоргенсен в наказателното поле. В 38-ата минута капитанът на Австралия Миле Йединак изравни от дузпа. Тя..

публикувано на 21.06.18 в 16:55
Халгримсон (в средата) ще прави промени в състава

Исландия прави промени за мача срещу Нигерия

Селекционерът на Исландия Хеймир Халгримсон ще направи промени в състава за втория мач на тима от Мондиал 2018 утре срещу Нигерия във Волгоград. Исландците стартираха с равенство 1:1 срещу един от фаворитите Аржентина и при победа срещу нигерийците ще имат отлични шансове да продължат в следващата фаза. Крилото на „Бърнли“ Йохан Берг..

публикувано на 21.06.18 в 16:26

Спряха реклама, призоваваща рускините да забременяват от футболисти

Рекламна кампания на компанията „Бъргър Кинг” предизвика голямо недоволство в интернет и беше прекратена. Компанията дори се извини публично. „Извиняваме се за нашата обява. Беше твърде обидна”, казаха от там, цитирани от Франс прес. Самата реклама е насочена към руските потребители и по-специално към женската аудитория. От „Бъргър Кинг”..

публикувано на 21.06.18 в 15:58

Ваня Джаферович: Анте Ребич! Запомнете това име

Хърватия разполага със звезди от световна класа, но бившият защитник Ваня Джаферович е на мнение, че Анте Ребич ще реши мача срещу Аржентина тази вечер. Двата отбора се срещат в Нижни Новгород тази вече от 21 часа в мач от Четвърта група, а Джаферович смята, че сънародниците му имат качества да стъжнят още повече задачата на Лионел Меси и компания...

публикувано на 21.06.18 в 15:43

Пламен Константинов: В Техеран ще гоним победа във всеки мач

"Дойдохме в Техеран с малко променен състав, тъй като имаме контузени, освен това дадох почивка на някои от най-опитните ни играчи. Въпреки това, ще гоним победата във всеки мач и се надявам да постигнем максималното от трите срещи. П ожелавам успех на колегите ми, които водят отборите на Германия, Иран и Република Корея",. Това заяви старши..

публикувано на 21.06.18 в 15:37

Една година до началото на Вторите европейски игри в Минск

Една година остава до началото на Вторите европейски игри, които ще се проведат от 21 до 30 юни 2019 година в столицата на Беларус, Минск. След успешното първо издание организаторите и домакините са амбицирани срещата на най-добрите спортисти от Стария континент да се превърне отново в истински спортен празник. Спортната програма за..

публикувано на 21.06.18 в 15:32