Роджър Федерер се завърна с победа

Федерер записа трисетова победа
Снимка: Мерцедес къп

Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер се класира на четвъртфиналите на турнира на трева в Щутгарт.

Швейцарският маестро се наложи след обрат над германския левичар Миша Зверев с 3:6, 6:4, 6:2 след час и 94 минути игра. Той не беше играл от март.

Зверев започна по-добре двубоя и взе първата част след пробив за 5:3.

След това Федерер пое контрол над срещата. Той изравни сетовете след като направи два брейка, а допусна един. В заключителния сет швейцарецът проби за 3:1 и в последния гейм.

Маестрото завърши с 5 аса и постигна общо 4 пробива в двубоя, като допусна 2.

Ако Федерер достигне до финала в Щутгарт, ще се завърне като номер едно в световната ранглиста.

Фред подписа за 5 години

Фред подписа с „Манчестър Юнайтед“

Вицешампионът на Англия „Манчестър Юнайтед“ се сдоби с второ ново попълнение за това лято. Това е бразилският полузащитник Фред, който идва от украинския „Шахтьор“ (Донецк). 25-годишният бразилец, чието пълно име е Фредерико Родригеш де Паула Сантош, подписа договор за пет сезона с възможност за удължаването му с още един. По неофициална..

публикувано на 21.06.18 в 17:11
Дания и Австралия завършиха 1:1

Дания и Австралия не успяха да се победят

Отборите на Дания и Австралия завършиха 1:1 в двубой от група „С“ на Световното първенство по футбол в Русия, който се игра в град Самара. Кристиан Ериксен откри резултата за скандинавците в седмата минута след отличен пас на Николай Йоргенсен в наказателното поле. В 38-ата минута капитанът на Австралия Миле Йединак изравни от дузпа. Тя..

публикувано на 21.06.18 в 16:55
Халгримсон (в средата) ще прави промени в състава

Исландия прави промени за мача срещу Нигерия

Селекционерът на Исландия Хеймир Халгримсон ще направи промени в състава за втория мач на тима от Мондиал 2018 утре срещу Нигерия във Волгоград. Исландците стартираха с равенство 1:1 срещу един от фаворитите Аржентина и при победа срещу нигерийците ще имат отлични шансове да продължат в следващата фаза. Крилото на „Бърнли“ Йохан Берг..

публикувано на 21.06.18 в 16:26

Спряха реклама, призоваваща рускините да забременяват от футболисти

Рекламна кампания на компанията „Бъргър Кинг” предизвика голямо недоволство в интернет и беше прекратена. Компанията дори се извини публично. „Извиняваме се за нашата обява. Беше твърде обидна”, казаха от там, цитирани от Франс прес. Самата реклама е насочена към руските потребители и по-специално към женската аудитория. От „Бъргър Кинг”..

публикувано на 21.06.18 в 15:58

Ваня Джаферович: Анте Ребич! Запомнете това име

Хърватия разполага със звезди от световна класа, но бившият защитник Ваня Джаферович е на мнение, че Анте Ребич ще реши мача срещу Аржентина тази вечер. Двата отбора се срещат в Нижни Новгород тази вече от 21 часа в мач от Четвърта група, а Джаферович смята, че сънародниците му имат качества да стъжнят още повече задачата на Лионел Меси и компания...

публикувано на 21.06.18 в 15:43

Пламен Константинов: В Техеран ще гоним победа във всеки мач

"Дойдохме в Техеран с малко променен състав, тъй като имаме контузени, освен това дадох почивка на някои от най-опитните ни играчи. Въпреки това, ще гоним победата във всеки мач и се надявам да постигнем максималното от трите срещи. П ожелавам успех на колегите ми, които водят отборите на Германия, Иран и Република Корея",. Това заяви старши..

публикувано на 21.06.18 в 15:37

Една година до началото на Вторите европейски игри в Минск

Една година остава до началото на Вторите европейски игри, които ще се проведат от 21 до 30 юни 2019 година в столицата на Беларус, Минск. След успешното първо издание организаторите и домакините са амбицирани срещата на най-добрите спортисти от Стария континент да се превърне отново в истински спортен празник. Спортната програма за..

публикувано на 21.06.18 в 15:32