Жил Мюлер отпадна от турнира в Хертогенбош

Жил Мюлер
Снимка: sofiaopen.bg

Защитаващият титлата си Жил Мюлер (Люксембург)  отпадна в във втория кръг на турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Холандия) с награден фонд 612755 евро.

Поставеният под номер 3 Мюлер пласира 12 аса, но загуби от австралиеца Матю Ебдън с 3:6, 5:7 за 84 минути.

На четвъртфиналите Ебдън ще срещне румънеца Мариус Копил, който елиминира седмия в схемата Юичи Сугита (Япония) със 7:5, 4:6, 6:4 след малко повече от два часа.

Още един от поставените Робин Хаазе, полуфиналист през 2015 година, напусна надпреварата още във втория кръг.

Шестият в схемата представител на домакините претърпя поражение от квалификанта Бърнард Томич (Австралия) с 3:6, 5:7.

Бившият номер 17 в световната ранглиста Томич, който в момента заема 181-ото място, наниза 13 аса в мача и записа едва втората си победа за сезона в основна схема на ниво АТП, като и двете са в Хертогенбош.