„Ботев“ (Враца) победи „Славия“ с 4:2

Футболистите на "Славия" загубиха с 2:4 от "Ботев" (Вр)

Носителят на купата на България по футбол „Славия“ загуби с 2:4 от „Ботев“ (Враца) в първата си контролна среща от лятната подготовка.

Двубоят се игра на базата на БФС в Бояна и завърши с лятна буря, а всички голмайстори за новака в елита са бивши футболисти на "белите".

Валери Домовчийски даде аванс за „Ботев“ в 7-ата минута, а Спас Георгиев удвои преднината на врачани малко по-късно.

Цветелин Чунчуков върна един гол след центриране на Момчил Цветанов в 31-ата минута, но отново Домовчийски направи резултата 1:3 преди края на първата част.

Георги Йомов вкара попадение в 61-ата минута, но получи контузия след сблъсък с вратаря на „Ботев“.

Петър Димитров реализира четвъртия гол за врачани в 78-ата минута.

В последните минути беше невъзможно да се играе футбол заради лошите атмосферни условия в Бояна.

Между 14 и 27 юни носителят на купата на България ще бъде на лагер в Банско, където ще има още три контролни срещи.

Виктория Томова

Виктория Томова с победа в Китай

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за осминафиналите на турнира по тенис на твърди кортове в китайския град Сучжоу с награден фонд 100 хиляди долара. Томова елиминира поставената под номер 8 Вероника Кудерметова с 6:4, 3:0 и отказване на 112-ата в света рускиня заради контузия. Двубоят започна със седем поредни пробива, след което..

публикувано на 17.10.18 в 11:33
Бразилците позират с купата.

Бразилия победи Аржентина за трофея "Суперкласико"

Защитникът Миранда се разписа с глава в добавеното време за победа на Бразилия с 1:0 срещу Аржентина в мач, игран в Саудитска Арабия. Така "златисто-зелените" спечелиха трофея "Суперкласико". Той стигна до топката след центриране на Неймар от ъглов удар и преодоля Серхио Ромеро за трета поредна победа на 5-кратните световни шампиони в Суперкласиката на..

публикувано на 17.10.18 в 11:24
Стеф Къри наниза 32 точки за победата на

Шампионът "Голдън Стейт" откри сезона в НБА с победа

Стеф Къри отбеляза 32 точки и вкара тройка 1:46 минути преди края за победа на "Голдън Стейт" със 108:100 срещу "Оклахома Сити" на старта на редовния сезон в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Кевин Дюрант добави 27 точки за "Уориърс", които завършиха при едва 7/26 в стрелбата от далечно разстояние, но спечелиха за първи път от три..

публикувано на 17.10.18 в 11:12

Украйна спечели първото място в група "Б"

Украйна победи гостуващия Чехия с 1:0 и си осигури промоция за елита на Лигата на нациите по футбол. Руслан Малиновски отбеляза единственото попадение на стадиона в Харков с удар отблизо две минути преди почивката.  С третия си пореден успех възпитаниците на Андрий Шевченко си гарантираха първото място в група "А" на дивизия "Б" с пълен актив от 9..

публикувано на 17.10.18 в 10:16
Начева позира със златния медал.

Александра Начева спечели пето злато за България на младежката олимпиада

Александра Начева спечели титлата в тройния скок от турнира по лека атлетика на младежката олимпиада в Буенос Айрес с резултат 13,86 м. Втора е Мария Висенте от Испания с 13,67 м, а трета остана Мария Привалова (Русия) с 13,03 м. Това бе пети златен медал за страната ни на игрите. Другите титли спечелиха стрелецът Кирил Киров,..

обновено на 17.10.18 в 10:06
Гризман се съсредоточава преди изпълнението на дузпата.

Гризман донесе победата на Франция над Германия

Световният шампион Франция победи Германия с 2:1 на "Стад дьо Франс" в очаквания с най-голям интерес двубой от Лига на нациите във вторник. Отборът на Йоахим Льов поведе с гол от дузпа на Тони Кроос в 14-ата минута, но "петлите" съумяха да направят пълен обрат през второто полувреме. Антоан Гризман възстанови равенството в 62-ата минута и..

публикувано на 17.10.18 в 09:58

Петър Хубчев: Загубихме заслужено

Националният селекционер на България Петър Хубчев  призна, че отборът не се е представил добре в Осло.  Ето какво ката той след загубата с 0:1 от Норвегия в четвъртия мач от група 3 на Лига С от Лигата на нациите:  "Да не изпадаме в детайли, но ако трябва да бъдем коректни, заслужено загубихме. Защо не сработиха промените? Ако знам, нямаше да ги правя..

публикувано на 17.10.18 в 09:43