„Ботев“ (Враца) победи „Славия“ с 4:2

Футболистите на "Славия" загубиха с 2:4 от "Ботев" (Вр)

Носителят на купата на България по футбол „Славия“ загуби с 2:4 от „Ботев“ (Враца) в първата си контролна среща от лятната подготовка.

Двубоят се игра на базата на БФС в Бояна и завърши с лятна буря, а всички голмайстори за новака в елита са бивши футболисти на "белите".

Валери Домовчийски даде аванс за „Ботев“ в 7-ата минута, а Спас Георгиев удвои преднината на врачани малко по-късно.

Цветелин Чунчуков върна един гол след центриране на Момчил Цветанов в 31-ата минута, но отново Домовчийски направи резултата 1:3 преди края на първата част.

Георги Йомов вкара попадение в 61-ата минута, но получи контузия след сблъсък с вратаря на „Ботев“.

Петър Димитров реализира четвъртия гол за врачани в 78-ата минута.

В последните минути беше невъзможно да се играе футбол заради лошите атмосферни условия в Бояна.

Между 14 и 27 юни носителят на купата на България ще бъде на лагер в Банско, където ще има още три контролни срещи.