Фернандо Йеро обяви асистентите си

Йеро ще изведе Испания утре срещу Португалия

От Испанската федерация съобщиха, кои ще бъдат асистентите на националния селекционер Фернандо Йеро.

Това са бившият национал Карлос Марчена Лопес, който помогна на Испания да спечели евротитлата през 2008-а и световната през 2010 година, треньорът на третодивизионния „Навалкарнеро“ Хулиан Калеро Фернандес, както и кондиционният спец Хуан Карлос Мартинес Кастрехон.

Йеро бе назначен на пожар след уволнението на Хулен Лопетеги, който ще води Реал Мадрид от новия сезон.

Испания стартира кампанията на Мондиала срещу Португалия утре. Двубоят е от 21 часа наше време в Сочи.

"По-обединени отвсякога. Силни, както винаги", заявиха от Испанската футболна федерация.

Виктория Томова

Виктория Томова с победа в Китай

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за осминафиналите на турнира по тенис на твърди кортове в китайския град Сучжоу с награден фонд 100 хиляди долара. Томова елиминира поставената под номер 8 Вероника Кудерметова с 6:4, 3:0 и отказване на 112-ата в света рускиня заради контузия. Двубоят започна със седем поредни пробива, след което..

публикувано на 17.10.18 в 11:33
Бразилците позират с купата.

Бразилия победи Аржентина за трофея "Суперкласико"

Защитникът Миранда се разписа с глава в добавеното време за победа на Бразилия с 1:0 срещу Аржентина в мач, игран в Саудитска Арабия. Така "златисто-зелените" спечелиха трофея "Суперкласико". Той стигна до топката след центриране на Неймар от ъглов удар и преодоля Серхио Ромеро за трета поредна победа на 5-кратните световни шампиони в Суперкласиката на..

публикувано на 17.10.18 в 11:24
Стеф Къри наниза 32 точки за победата на

Шампионът "Голдън Стейт" откри сезона в НБА с победа

Стеф Къри отбеляза 32 точки и вкара тройка 1:46 минути преди края за победа на "Голдън Стейт" със 108:100 срещу "Оклахома Сити" на старта на редовния сезон в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Кевин Дюрант добави 27 точки за "Уориърс", които завършиха при едва 7/26 в стрелбата от далечно разстояние, но спечелиха за първи път от три..

публикувано на 17.10.18 в 11:12

Украйна спечели първото място в група "Б"

Украйна победи гостуващия Чехия с 1:0 и си осигури промоция за елита на Лигата на нациите по футбол. Руслан Малиновски отбеляза единственото попадение на стадиона в Харков с удар отблизо две минути преди почивката.  С третия си пореден успех възпитаниците на Андрий Шевченко си гарантираха първото място в група "А" на дивизия "Б" с пълен актив от 9..

публикувано на 17.10.18 в 10:16
Начева позира със златния медал.

Александра Начева спечели пето злато за България на младежката олимпиада

Александра Начева спечели титлата в тройния скок от турнира по лека атлетика на младежката олимпиада в Буенос Айрес с резултат 13,86 м. Втора е Мария Висенте от Испания с 13,67 м, а трета остана Мария Привалова (Русия) с 13,03 м. Това бе пети златен медал за страната ни на игрите. Другите титли спечелиха стрелецът Кирил Киров,..

обновено на 17.10.18 в 10:06
Гризман се съсредоточава преди изпълнението на дузпата.

Гризман донесе победата на Франция над Германия

Световният шампион Франция победи Германия с 2:1 на "Стад дьо Франс" в очаквания с най-голям интерес двубой от Лига на нациите във вторник. Отборът на Йоахим Льов поведе с гол от дузпа на Тони Кроос в 14-ата минута, но "петлите" съумяха да направят пълен обрат през второто полувреме. Антоан Гризман възстанови равенството в 62-ата минута и..

публикувано на 17.10.18 в 09:58

Петър Хубчев: Загубихме заслужено

Националният селекционер на България Петър Хубчев  призна, че отборът не се е представил добре в Осло.  Ето какво ката той след загубата с 0:1 от Норвегия в четвъртия мач от група 3 на Лига С от Лигата на нациите:  "Да не изпадаме в детайли, но ако трябва да бъдем коректни, заслужено загубихме. Защо не сработиха промените? Ако знам, нямаше да ги правя..

публикувано на 17.10.18 в 09:43